برگزاری کلاس های آنلاین دف و تنبک توسط فرهاد بادپا

برگزاری کلاس های آنلاین دف و تنبک توسط فرهاد بادپا

فرهاد بادپا، مدرس دف، تنبک و ریتم، یکی از اساتید به نام آموزشگاه موسیقی الهام می باشد.با توجه به شرایط موجود در کشور و احساس مسئولیت این استاد با تجربه ، وی فعالیت آموزشی خود را از طریق کلاس های مجازی و آنلاین ادامه میدهد و به برگزاری کلاس های آنلاین دف و تنبک مشغول می باشد.

بیوگرافی فرهاد بادپا

فرهاد بادپا متولد تهران می باشد.وی در ابتدا به ساز پیانو علاقمند شد و چند صباحی را به فراگیری این ساز اختصاص داد.

آموختن موسیقی را از سال ۱۳۶۷ با ساز تنبک به صورت جدی شروع و در مکتب بهمن رجبی تنبک نوازی را آغاز کرد و پس از مدتی شیوه دف‌نوازی مرحوم خلیفه میرزا آغا غوثی را سرلوحه خویش قرار داد و پس از چندین سال زندگی و فعالیت در این حوزه، دوره‌های ریتم‌شناسی و هم‌نوازی را خدمت مرحوم استاد کامران داروغه، کمانچه نواز شیرین پنجه فرا گرفت.

تحقیق و فعالیت در وادی هنر و چاپ بیش از صد مقاله در این حوزه از دیگر فعالیت‌های ایشان است. وی تا به حال اجراهای متعددی در داخل و خارج کشور داشته‌اند.

برگزاری کلاس های آنلاین دف و تنبک توسط فرهاد بادپا

سخنان فرهاد بادپا

به گفته بادپا ،این مدرس برجسته دف و تنبک ،با توجه به شرایط جامعه مشغول آموزش به‌صورت آنلاین می باشد.

وی می گوید: درواقع در حال استفاده از این فرصت هستم و یک سری قطعاتی که برای سازهای کوبه‌ای نوشته‌ام را بازنگری می‌کنم تا اگر امکانش فراهم باشد آن را در سال جدید منتشر کنم.

رضایت و استقبال هنرجویان از کلاس های آنلاین

وی درباره وضعیت کلاس‌های آنلاین و رضایت هنرجوها اظهار کرد:

آموزش آنلاین سال‌هاست که در کشورهای دیگر در حال انجام است، ولی در حال حاضر با توجه به شرایط موجود، ما هم کلاس‌های آنلاین خودمان را شروع کرده‌ایم و خوشبختانه هنرجوها هم تا این لحظه از آموزش آنلاین استقبال کرده‌اند.

این مدرس با اشاره به اینکه اگر این کلاس‌های مجازی ادامه پیدا کند ممکن است سطح کیفی هنرجوها افت کند، توضیح داد:

به هر حال اگر یک استاد بتواند کار هنرجوها را به‌صورت حضور ببیند و لمس کند بهتر خواهد بود ولی در حال حاضر چاره‌ای وجود ندارد. ما خودمان را باید تابع قوانین بدانیم و به خاطر شیوع ویروس کرونا باید سعی کنیم بیرون نرویم و در منزل شرایطی را برای آموزش بچه‌ها فراهم کنیم.

بادپا درباره فعالیت‌های آینده خود نیز عنوان کرد:

ما با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی قصد داریم که کارگاه‌های تخصصی شناخت ریتم را برگزار کنیم، ضمن این که در حال تدوین یکی دو آلبوم موسیقی بودیم که فعلاً کارمان را در آن حوزه تعطیل کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.