چرا هنگ درام گران است؟

همانطور که در مطلب های پیشین اشاره نمودیم ساز هنگ دارم یکی از ساز های محبوب و خاص می باشد.اما یکی از دلایلی که این ساز کمتر دیده می شود قیمت بالای آن می باشد.اما چرا هنگ درام گران است؟ در ادامه این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام بخوانید.

چرا هنگ درام گران است؟

هنگ‌ درام از سازهای گران به حساب می آید ، میتوان گفت دلایل گرانی این ساز ، سخت و زمان بر بودن ساخت ساز و تعداد کم سازندگان آن در سراسر دنیا است. امروزه این ساز در سراسر دنیا طرفداران زیادی به خصوص از قشر جوان دارد ، اما با این حال تعداد کل سازندگان آن حدود دویست نفر است.

چرا هنگ درام گران است؟

هنگ درام به صورت دست ساز در کارگاه تولید میشود. انتخاب فلز و آلیاژ مناسب برای ساخت این ساز ، احتیاج به ساعت‌ها و روزها وقت برای فرم دادن آن دارد.

رسیدن به نت‌ها با کوک درست ، یکی از مراحل سخت فرآیند تولید هنگ درام است. افرادی که با موسیقی و ساخت ساز آشنایی دارند ، ساخت هنگ درام یک پروژه زمان بر است که دقت مهارت و حوصله زیادی میخواهد تا ساز به صدای اصلی خود برسد و نت های آن به درستی ادا شود.

صدای هنگ‌ درام صدایی خاص و آرامش بخش است. زیبایی صدای این ساز به دلیل داشتن هارمونیک‌های فراوانی که در تک ‌تک نت‌های آن وجود دارد.

همچنین ، چون بدنه‌ این ساز یکپارچه است ، وقتی نتی را به تنهایی به صدا درمی‌آورید ، دیگر نت‌ها نیز با شدت کمی به لرزش درمی‌آیند که همین موضوع صدای هنگ دارم را بسیار گرم و دلنشین کرده است.

نواختن هنگ‌ درام از خریدن آن آسان‌تر است؛ البته بستگی دارد بخواهید آن را در چه سطحی بنوازید. یک نوازندگی حرفه‌ای و تاثیرگذار که اهل فن موسیقی از آن لذت ببرند قطعا تمرین زیاد، ممارست و شناخت خوبی از موسیقی می‌خواهد. اما اگر موزیسین حرفه‌ای نباشید از همان اولین روزها می‌توانید صدای دلنشینی تولید کنید و باعث شگفت ‌زدگی اطرافیان‌تان شوید.

نوازندگان خیابانی

امروزه هنگ ‌درام در حال تبدیل شدن به یک ساز رایج برای اجراهای خیابانی در دنیا است و در این زمینه جایگاه خاصی پیدا کرده است.

تاثیر گذاری و صدای آرامش بخش این ساز باعث شده که بسیاری از نوازندگان از آن در اجراهای خود استفاده کنند. همچنین صدای گرم و زیبای آن تاثیرات هیپنوز بر روی افراد دارد و برای ریلکسیشن و یوگا هم استفاده می‌شود.

هنگ درام سازی برای مبتدی تا حرفه ای

کوک هنگ درام ثابت میباشد و مانند سازهای دیگر ، به صورت دستی قابل تغییر نیست و اغلب به صورت دیاتونیک ساخته میشود. این ساز دارای یک حالت صدایی است و در صورت تمایل میتوانید گام مورد نظر خود را انتخاب کنید ، تا صدای ساز طبق سلیقه و کاربرد شما باشد.

گام هنگ درام ها معمولا رِ مینور است ، اما سازندگان حرفه‌ای شکل‌ها و مدل‌های بسیار متنوعی را میسازند تا نوازندگان این ساز به راحتی ساز مورد نظر خود را انتخاب کنند. هنگ درام در حالت عادی دارای ۸ یا ۹ نت است که یک نت اصلی آن در وسط قرار گرفته و صدایی پرحجم و بیس دارد و باقی نت‌ها در اطراف نت اصلی قرار گرفته اند.

هنگ درام ها گاهی به صورت ویژه برای نوازندگان حرفه ای ساخته میشوند ، که تا ۱۶ نت هم میتوانند باشند و ۲ عدد نت اصلی یا بیس داشته باشد و چندین نت ساز در صفحه پایینی آن قرار میگیرد.  از سازهای هم خانواده هنگ درام میتوان به تانگ درام اشاره کرد. این ساز از لحاظ ساختاری شبیه هنگ درام است ، اما صدای تیزتر و کم عمق تری داشته و اندازه آن کوچکتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.