پوئم سمفونی «تختی» بیانگر زندگی جهان پهلوان تختی

پوئم سمفونی «تختی» یکی از آثار هنری در زمینه موسیقی به منظور ارج نهادن به شخصیت جهان پهلوان تختی می باشد.در ادامه این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام در اینباره بیشتر بخوانید.

پوئم سمفونی «تختی»

پوئم سمفونی «تختی» بیانگر زندگی جهان پهلوان تختی

پوریا خادم آهنگساز ۱۷ ساله موسیقی همزمان با رونمایی از پوئم سمفونی «تختی» که چندی پیش به رهبری ارکستر علی رهبری، خوانندگی محمد معتمدی و همراهی ارکستر فیلارمونیک پراگ در کشور چک تولید و ضبط شد،در ارتباط با ساخت این اثر موسیقایی بیان کرد:

به طور حتم برای فردی چون من که علاقه بسیار زیادی به شخصیت جهان پهلوان تختی دارم باعث افتخار و خوشحالی است که خداوند این توفیق را به من داد تا بتوانم اثری را برای این مرد بزرگ کشتی ساخته و برای معرفی شخصیت ارزشمند او قدمی بردارم.

وی ادامه داد: من طی سال های اخیر که حضور جدی خودم را در عرصه موسیقی آغاز کردم تمام تلاشم را انجام داده ام که در حوزه آهنگسازی و نوازندگی، ساز پیانو را دنبال کرده و در این مدت هم به هیچ حاشیه دیگری فکر نکنم. من دوست دارم راهی که انتخاب کردم هر روزش بهتر از دیروز باشد تا بتوانم دغدغه مند به موضوعاتی که مدنظرم است بپردازم.

چهار قسمت پوئم سمفونی «تختی»

این سمفونی ساخته پوریا خادم اثری است که در چهار قسمت بر اساس ابعاد مختلف زندگی جهان پهلوان تختی ساخته شده است.

قسمت اول این پوئم سمفونی به عبارتی معرفی جهان پهلوان تختی به عنوان یک اسطوره پهلوانی است. ‌

قسمت دوم  نیز بیانگر غلامرضا تختی به عنوان یک قهرمان بزرگ کشتی در جهان و قدرت فنی و بدنی همچنین  زورآوری این شخصیت ملی است .

قسمت سوم نیز درباره ویژگی های شخصیتی پهلوان تختی و ارتباط عمیق و عاطفی این قهرمان بزرگ با مردم است که از تختی یک پهلوان می سازد.

قسمت چهارم هم مرگ جهان پهلوان تختی و مرثیه ای برای وی را روایت می کند.

رهبری ارکستر علی رهبری و خوانندگی محمد معتمدی

این اثر توسط ارکستر فیلارمونیک پراگ که یکی از بیست ارکستر برتر حال حاضر جهان است  به رهبری ارکستر علی رهبری و خوانندگی محمد معتمدی اجرا و ضبط شده است.

پوئم سمفونی تختی در استودیو «اسمچکی» با مدیریت اجرایی باربد بیات ضبط شده که در این ضبط چند تن از هنرمندان برجسته ایرانی هم با ارکستر فیلارمونیک پراگ همکاری داشته اند.

آیین رونمایی از پوئم سمفونی «تختی» ساعت ۱۸:۳۰ شنبه هفتم اسفند با حضور تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر و چهره های ورزشی در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.