موسیقی کانتری چیست ؟

اگر با دقت به هر فرهنگ و کشوری نگاه کنید، موسیقی متناسب با آن را پیدا خواهید نمود.می توان گفت بیشتر فرهنگ ها و کشور های موسیقی مخصوص به خود را دارند.در این مطلب از وبلاگ اموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم شما را با سبک موسیقی کانتری آشنا نماییم.تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

موسیقی کانتری چیست ؟

موسیقی کانتری گونه‌ای از موسیقی محلی آمریکا است که به صورت بسیار گسترده در بسیاری از ایالت‌ها نواخته شده و طرفداران بسیاری دارد. و از آن با عنوان وسترن نیز یاد می‌شود.

عبارت موسیقی کانتری  در دهه ۱۹۴۰ میلادی بر سر زبان‌ها افتاد. تا پیش از آن به این سبک، موسیقی Hillbilly گفته می‌شد. امروزه برای تمامی زیر سبک‌های این موسیقی از عبارت Country Music استفاده می‌شود.

هرساله مراسم‌های اهدای جوایز برای این ژانر موسیقی مانند American Country Music Awards و Country Music Awards برگزار می‌شود. محتوای اصلی آهنگ‌های سبک کانتری عشق، طبیعت و سبک زندگی سنتی آمریکایی است.

آلات اصلی این سبک

این سبک موسیقی به دلیل تم و ملودی ساده با برخی از ژانرهای دیگر از جمله بلوز و جاز، همپوشانی دارد. از آلات اصلی این ژانر می‌توان به گیتار لپ استیل بانجو، ویلن، گیتار و هارمونیکا (سازدهنی) اشاره کرد.

تاریخچه

آغاز این سبک به مناطق جنوب ایالات متحده در اوایل دهه بیست قرن بیستم باز می‌گردد. ریشه‌های این سبک را می‌توان در موسیقی فولک آمریکایی و خصوصا موسیقی آپاچی‌ها و موسیقی بلوز دنبال کرد.

این سبک سرشار است از ترانه‌ها و تصنیف‌های عاشقانه که ریشه در عواطف و روابط احساسی و همچنین طبیعت دارد. از مطرح‌ترین هنرمندان این سبک می‌توان به جانی کش و ویلی نلسون اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *