خانه اپرای سیدنی، یکی از مهم‌ترین مراکز هنرهای نمایشی

موسیقی و معماری برای هنرمندان و هنر دوستان همیشه قابل توجه بوده است و تلفیق های بسیار زیبایی از این دو هنر به جهان عرضه شده است.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم یکی از زیباترین مکان های اجرای موسیقی و هنر را با هم بشناسیم.ویژگی های خانه اپرای سیدنی را در این مطلب بخوانید.

خانه اپرای سیدنی

یکی از این شاهکارها خانه ی اپرای سیدنی (Sydney Opera House) است.

خانه اپرای سیدنی از بناهای مشهور و یکی از مهم‌ترین مراکز هنرهای نمایشی در دنیا، در ایالت «نیو ولز جنوبی» کشور استرالیا، در شهر بندری سیدنی و در نزدیکی پل بندرگاه واقع شده است.

این بنا، یکی از مشهور‌ترین و خلاقانه‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط بشر در سراسر دنیا محسوب می‌شود که در عین حال، یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کشور استرالیا نیز هست.

در این محل همواره می‌توانید انتظار اجرای مشهورترین و برترین آثار هنری را داشته باشید و از بهترین قطعات موسیقی، اپرا و نمایش‌ لذت ببرید.

مجموع این عوامل از اپرا هاوس سیدنی، میعادگاهی برای عاشقان هنر و معماری به وجود آورده است.

خانه ی اپرای سیدنی به سمبل استرالیا در جهان

 آشنایی با معمار این بنای با شکوه

یورن اوتزان آرشیتک معمار دانمارکی اپرا هاوس شهرسیدنی در سال ۱۹۵۷ به طور غیرمنتظره‌ای برنده طراحی اپرا هاوس شد.

این خانه با مساحتی معادل ۵۷۹۸ هکتار، در کشور استرالیا در شهر ساحلی سیدنی در ایالت نیوسات ولز واقع شده است.

ارتفاع این بنا ۶۷ متر از سطح دریا می باشد. ساخت این ساختمان در سال ۱۹۵۹ آغاز و در ۲۰ اکتبر سال ۱۹۷۳ به طور کاملا رسمی توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شد.

یورن اوتزن در سال ۲۰۰۳ به خاطر همین شاهکار خود برنده جایزه ی معماری پریتزکر شد. این جایزه برابر با جایزه ی نوبل در رشته ی معماری است.

این بنای کم نظیر، به صورت یکی از آثار تاریخی درآمده و در ژوئن سال ۲۰۰۷ نام آن در زمره ی آثار هنری ارزشمند در لیست بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی جهانی ثبت شد.

 سمبل استرالیا در جهان

مشکلات زیادی در طراحی و ساخت این بنا وجود داشت، اما در نهایت خانه ی اپرای سیدنی به سمبل استرالیا در جهان بدل شد و به قول اوتزن این بنا نه تنها نماد یک شهر، بلکه نماد یک کشور و یک قاره است.

بیش از نیمی از توریست هایی که از کشورهای آمریکا، چین، انگلستان و نیوزیلند به استرالیا سفر می کنند انگیزه ی سفر خود را بازدید خانه ی اپرای سیدنی ذکر کرده اند. این بنا سالانه ۱٫۴ میلیون نفر را به استرالیا می کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.