بیوگرافی استاد داوود آزاد

استاد داوود آزاد یکی از استادان به نام در بین نوازندگان تار و سه تار می باشد.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با بیوگرافی استاد داوود آزاد بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی استاد داوود آزاد

استاد داوود آزاد در سال ۱۳۴۲و در شهر  ارومیه چشم به جهان گشود.این استاد برجستهبه عنوان خواننده، نوازنده و آهنگ ساز موسیقی ایرانی شناخته می شود.

او علاوه بر نوازندگی، به خوانندگی آثار خویش نیز می‌پردازد. وی از علاقه‌مندان موسیقی تلفیقی می‌باشد و در این زمینه آثاری ارائه داده است.

فراگیری ساز تار را از بیست سالگی به طور کاملا خودآموز آغاز کرد و از بهمن سال ۱۳۶۲ رسما به تدریس تار و سه ‌تار در تبریز پرداخت.

وی از همان ابتدای فعالیت، همت خود را در جستجو و تحقیق در آثار گذشتگان موسیقی گذاشت از جمله تار بیگجه خانی، تار مرتضی نی داوود، تار آقا حسینقلی، سه تار سعید هرمزی، آواز طاهرزاده، آواز اقبال آذر، آواز قمرالملوک وزیری. داوود آزاد در زمره معدود هنرمندانی است که آثار تحقیقی خود را بر پنجه و مضراب ساز پیاده کردند.

بیوگرافی استاد داوود آزاد
بیوگرافی استاد داوود آزاد

آثار استاد داوود آزاد

اولین اثر او یادواره استاد بیگجه خانی، مکتب تار تبریز  است. پس از ارائه اولین آلبومش اثری به نام “آی ایشیقی” روانه بازار موسیقی کرد که اجرای قطعات آذری با تار ایرانی است.

آلبوم دیگرش تحقیقی است بر شیوه‌ی  تصنیف‌نوازی به نام “در بهار امید” که در این اثر وی پیچیدگی و بیان مینیاتوری موجود در ساز و آواز نوازندگان و خوانندگان قدیم، همچنین شیوه ساز نی‌داوود و آواز قمرالملوک و … را با تار اجرا کرد.

دیگر آلبوم تکنوازی وی “به یاد هرمزی” است.  دو البوم دیگر او “نورجان” و “می بی‌رنگی”  است که فتح بابی در موسیقی صوفیانه با صدای خود او بر اساس موسیقی اصیل است.

کنسرت‌های داوود آزاد

داود آزاد بیش از سیصد کنسرت در ایران، هند، اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و استرالیا اجرا کرده است. از این جمله میتوان به اجراهایی در دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد، لندن و مونیخ اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.