۱۰ ساز محبوب غربی را بشناسید!

۱۰ ساز محبوب غربی

همانطورکه می دانید راه های مختلفی برای لذت بردن از موسیقی وجود دارد، و به همین دلیل اکثر افراد آن را دوست دارند و بخش جدایی ناپذیر زندگی آنان است .بعضی فقط گوش کردن به موزیک را انتخاب می کنند در حالیکه برخی دیگر فراتر رفته و بخشی از جامعه موسیقی می شوند.در دنیای موسیقی سازهای مختلفی وجود دارد. در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام ۱۰ ساز محبوب غربی را بشناسید.

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک، محبوب ترین ساز در فهرست ده ساز برتر است. قبلا پیانو جایگاه اول را داشت، اما در حال حاضر گیتار الکتریک بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است. این ارتقای رتبه می تواند به چندین عامل مربوط شود. یکی از عوامل مهم آن  به دلیل محبوبیت پاپ و راک و نقش هنرمندان و موسیقی آن است.

علاوه بر این وجود بازی هایی ویدیویی است که اجازه می دهد افراد گیتار بنوازند، مثل بازی قهرمان گیتارکه ازمحبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. مهم نیست چطور این اتفاق افتاده اما فروش و آموزش و یادگیری گیتار آنقدر افرایش یافته که آنرا به ساز شماره یک تبدیل کرده است .

پیانو

پیانو یکی دیگراز محبوب ترین سازهای دنیاست. محبوبیت پیانو به این دلیل می باشد که متنوع است و می تواند در هر سبک و ژانری نواخته شود. پیانو سازی است که می تواند انفرادی نواخته شود و قطعات زیبایی را خلق کند.

فقط در امریکا، حدود ۲۱ میلیون نفر پیانو می زنند و با اینکه گران تر از گیتار الکتریک است، اما هنوزهم بسیار محبوب است.

10 ساز محبوب غربی 

پیانو را برخی مادر سازها می‌نامند که برای بسیاری از انواع موسیقی از جمله کلاسیک، جاز، سنتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پیانو یکی از آلات موسیقی است که بسیاری از تولیدکنندگان موسیقی، هنرمندان و تهیه کنندگان برای ساخت بهترین موسیقی ها از آن بهره می برند .

ویولن

ویولن یکی از خوش صداترین سازهای جهان است. همچنین یکی از قدیمی ترین سازهایی است که برای قرن ها وجود داشته و به سختی در تمام این سال ها تغییر کرده است ویولن یک ساز رشته‌ای است که به طور معمول، چهار رشته دارد و معمولاً با کشیدن کمانی روی رشته‌های آن اجرا می‌شود.

ویولن‌ها آلات موسیقی مهمی در انواع مختلف ژانرهای موسیقی از جمله جاز، کانتری، راک و موسیقی پاپ هستند. برای موسیقی‌دانان مشتاق، یادگیری ویلن‌ نوازی در صدر بسیاری از لیست‌ها قرار دارد. از مزایای یادگیری این ساز بهبود هماهنگی، تمرکز و نظم و انضباط است.

درامزیا درام

درام‌ها ازخانواده سازهای کوبه‌ای و قدیمی‌ترین شکل سازها هستند که در اشکال و اندازه‌های متنوعی وجود دارند. آن‌ها با استفاده از ابزارهای مختلف نظیر چوب‌های مخصوص یا دست نواخته می‌شوند. اگرچه درامز به اندازه سازهای دیگر آرام نیست، اما در کل محبوبیت زیادی دارد.

گیتار باس (یا گیتار بیس)

گیتار باس (یا گیتار بیس) یک ساز زهی است که از لحاظ ظاهری و ساختمانی به گیتار برقی شبیه است اما دارای گردن و مقیاس طولانی‌تر و چهار تا شش رشته است. در تمامی سازهای جهان، گیتار باس احتمالا ناآرام ترین ساز است.

همچنین یکی از سازهایی است که مردم گاهی آنطور که باید به آن احترام نمی گذارند. در هر صورت، گیتار باس در بسیاری از سبک های موسیقی ضروری است و در مقایسه با سازهای مشابه یادگیری آسان تری دارد.

ساکسیفون

وقتی حرف از ساکسیفون زده می شود بیشتر مردم آنرا به موسیقی جاز ربط می دهند ساکسیفون ارتباط نزدیکی با ساز کلارینت دارد. به طور معمول از فلز برنج ساخته می‌شود و دقیقاً مانند کلارینت از طریق دمیدن هوا به داخل آن نواخته می‌شود.

10 ساز محبوب غربی را بشناسید!
10 ساز محبوب غربی را بشناسید!

با این حال ساکسوفون نسبت به سازهای دیگر متفاوت و بسیار محبوب و مهم است. چرا که می تواند صدایی نرم و بلند حتی مثل سازهای چوبی یا سازهای برنجی تولید کند. بسیاری افراد  ساکسیفون  را بعنوان یکی از سازهای جذاب و عاشقانه در نظر می گیرند.

ویولنسل

ویولنسل یک ساز ارکستر زهی با صدای غنی و همه‌کاره است. ویولنسل، یکی از اعضای خانواده ویولن، با موسیقی کلاسیک اروپا ارتباط دارد و به طور معمول از چوب ساخته می‌شود.

یکی از جالب‌ترین موارد در خصوص ویولنسل این است که می‌تواند تبدیل به هر ساز رشته‌ای در ارکستر شود.

ویولنسل صدایی تولید می کند که هیچ نوع ساز دیگری نمی تواند با آن رقابت کند. چرا که داری تن بسیار عالی و کاملی است و می تواند با هر ساز دیگری همراه شود همچنین صدای انعطاف‌پذیر آن می‌تواند کارایی بسیار بالایی داشته باشد.

ترومپت

به سختی می توان باور کرد که ترومپت  تنها ساز برنجی در میان فهرست ده ساز محبوب است. با این حال یکی از قدیمی ترین سازهاست. ترومپت می تواند به تنهایی و یا همراه با سازهای دیگر نواخته شود و از آنجا که سازی آسان و ارزان است، بسیار دوست داشتنی و محبوب شده است.

خانواده ترومپت شامل سازهایی است که از راه هوا صدا ایجاد می‌کند. دانستن اینکه چگونه و چه موقع دقیقاً مقدار مناسب هوا را درون لوله ایجاد کنید تا نت‌ها و لحن‌های مختلفی ایجاد شود، مهارت بالایی می‌خواهد.

با این حال یکی از قدیمی ترین سازهاست. ترومپت می تواند به تنهایی و یا همراه با سازهای دیگر نواخته شود و از آنجا که سازی آسان و ارزان است، بسیار دوست داشتنی و محبوب شده است.

فلوت

فلوت صدای خود را از جریان هوا در یک دهانه تولید می‌کند. هنگامی که نوازنده سوراخ‌های مختلف روی بدنه ساز را باز یا بسته می‌کند، صدا تغییر می‌کند. این نکته را هم اضافه کنیم که فلوت بسیار سرگرم کننده است و در لیست ده تایی سازهای برتر قرار گرفته است.

10 ساز محبوب غربی را بشناسید!
10 ساز محبوب غربی را بشناسید!

فلوت‌های مبتدی اغلب از برنج یا نیکل ساخته شده اند. در حالی که متخصصان از فلوت‌های نقره، طلا و حتی گاهی فلوت‌های پلاتین استفاده می کنند. فلوت‌های چوبی صدایی بم ایجاد می‌کنند در حالی که فلوت‌های نقره‌ای صدای تیزتر ایجاد می‌کنند.

کلارینت

کلارینت مانند فلوت از خانواده سازهای چوبی و بادی است. این ساز با استفاده از یک دهانه تک نی ساخته می‌شود و شکل استوانه‌ای دارد. اگرچه کلارینت با یکسری تجهیزات همراه است، اما باز هم می توانید بصورت انفرادی اجرا داشته باشید.

کیفیت صدای آن می‌تواند تا حد زیادی بسته به نوازنده، نوع سبک موسیقی، ساز ، دهانه و نی متفاوت باشد. کلارینت ابزاری آسان برای یادگیری مبتدیان است. کلارینت سازی بسیار متنوع، کوچک و سبک است که در بین بسیاری افراد محبوب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.