۲۰ اسفند | دومین کوکی کنسرت الهام

برای هنرجویان موسیقی کودک آموزشگاه الهام، اولین کوکی کنسرت الهام روز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۵ در محل سالن هفت‌تیر برگزار می‌شود. کوکی یعنی شیرینی و کوکی کنسرت در اصطلاح به اجراهای دوستانه کودکان گفته می‌شود که در کنار شیرینی‌هایی که هر هنرجو از منزل می‌آورد و با دیگران تقسیم می‌کند، صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر و شرکت در این کوکی کنسرت با دفتر آموزشگاه تماس بفرمایید.


گزارش پس از رویداد

کوکی کنسرت

دومین کوکی کنسرت آموزشگاه الهام روز ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۵ با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از والدین و علاقه‌مندان، در سالن کنسرتی حوالی هفت‌تیر برگزار شد. کوکی کنسرت ابتکار آموزشگاه الهام در جهت فراهم آوردن بهانه‌ای برای هنرجویان مشتاق است که قسمتی از مجموعه کنسرت‌های الهام به شمار می‌رود. در دومین کوکی کنسرت الهام، حدود ۴۰ نفر از هنرجویان اجراهای تک‌نوازی و گروهی داشتند. هنرجویان این برنامه توسط مربیان مجرب آموزشگاه، پریسا غلامرضا نژاد (ویلن)، علیرضا راستین‌فر (سه‌تار)، ایوت گریگوریان و نسترن نفریه (پیانو)، بابک میرکریمی و شهروز نوروزی و مونا ضرابی (گیتار)، روژین اردلان و علیرضا بشردوست و پرستو قنبری (سنتور)، سالار غفاربجویی و مرتضی قائمی (ویلن‌سل)، علیرضا فیروزیان (فلوت کلیددار)، فرهاد بادپا (دف و تنبک) آموزش دیده و آماده شده بودند. در قسمت دیگر کوکی‌کنسرت، والدین و مربیان در محیطی گرم و صمیمی به گپ و گفت پرداختند و فرزندان از شیرینی‌های خوشمزه که توسط خانواده‌هایشان فراهم شده بود لذت بردند!

در این ویدیو که به لطف محمدرضا محب‌علی تهیه شده است، قسمت‌هایی از حال‌و هوای کنسرت را مشاهده فرمایید:

هدف از اجرای این برنامه‌ها ایجاد انگیزه و تشدید علاقه کودکان به موسیقی است. قسمتی بزرگی از آنچه به عنوان «استعداد« شناخته می‌شود، در واقع انگیزه و تعهد به کاری است که لازم است کودم بر آن تمرکز کند. یکی از بهترین راه‌های ایجاد تمرکز، علاقه‌مند سازی و هدف‌گذاری برای کودک است. اجرای‌های دوره‌ای، علاوه بر این که هدفی مشخص برای تمرین و ممارست گروهی کودکان پدید می‌آورد، به آنان جرأت می‌دهد تا در مقابل دیگران بنوازند و از این کار لذت ببرند.