۱۸ دی | کوکی کنسرت

برای هنرجویان موسیقی کودک آموزشگاه الهام، اولین کوکی کنسرت الهام روز جمعه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۴ ذر محل آموزشگاه برگزار می‌شود. کوکی یعنی شیرینی و کوکی کنسرت در اصطلاح به اجراهای دوستانه کودکان گفته می‌شود که در کنار شیرینی‌هایی که هر هنرجو از منزل می‌آورد و با دیگران تقسیم می‌کند، صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر و شرکت در این کوکی کنسرت با دفتر آموزشگاه تماس بفرمایید.


گزارش پس از رویداد

اولین کوکی کنسرت آموزشگاه الهام روز ۱۸ دیماه ۱۳۹۴ با حضور ۶۵ نفر از والدین، در محل آموزشگاه برگزار شد. کوکی کنسرت ابتکار آموزشگاه الهام در جهت فراهم آوردن بهانه‌ای برای هنرجویان مشتاق است که قسمتی از مجموعه کنسرت‌های الهام به شمار می‌رود. در اولین کوکی کنسرت الهام، سارا زمانی، بهراد قدرتی، محمدمتین جلالی، آرمان اردستانی، نگار عظیمی، سارینا مهدی‌پور، آوا جلال‌پور ایلیا بوداقی افضلی، آندیا راستین‌پور، سها واحدی، ماهان فیروزیان، آیدین جمال امیدی، مهزسا رحیمی، النا اسکندریان، ملیکا مهرورز، زهرا هاشمی، میلاد کریمی، یلدا توکلی، شهراد پژمان و شمیم خاکزاد به ترتیب به اجرای قطعاتی از ای ایران تا خوشه‌چین و ساخته‌های باخ و موتسارت پرداختند. این هنرجویان که همه زیر ۱۲ سال سن داشتند، با سازهای سنتور، دف، تنبک، فلوت کلیددار، ویولن، پیانو و گیتار هنرنمایی کردند و مورد تشویق قرار گرفتند. هنرجویان این برنامه توسط مربیان مجرب آموزشگاه، پرستو قنبری (سنتور)، رژین اردلان (سنتور)، فرهاد بادپا (دف و تنبک)، علیرضا فیروزیان (فلوت)، نسیم دارا (ویولن)، صدف شیخیان (ویولن)، نسترن نفریه (پیانو)، بابک میرکریمی (گیتار) آموزش دیده و آماده شده بودند. در قسمت دیگر کوکی کنسرت، والدین و مربیان در محیطی گرم و صمیمی به گپ و گفت پرداختند و فرزندان از شیرینی‌های خوشمزه که توسط خانواده‌هایشان فراهم شده بود لذت بردند!

در این ویدیو قسمت‌هایی از این اجرا را مشاهده نمایید:

هدف از اجرای این برنامه‌ها ایجاد انگیزه و تشدید علاقه کودکان به موسیقی است. قسمتی بزرگی از آنچه به عنوان «استعداد« شناخته می‌شود، در واقع انگیزه و تعهد به کاری است که لازم است کودم بر آن تمرکز کند. یکی از بهترین راه‌های ایجاد تمرکز، علاقه‌مند سازی و هدف‌گذاری برای کودک است. اجرای‌های دوره‌ای، علاوه بر این که هدفی مشخص برای تمرین و ممارست گروهی کودکان پدید می‌آورد، به آنان جرأت می‌دهد تا در مقابل دیگران بنوازند و از این کار لذت ببرند.