آیا یادگیری پیانو با ارگ امکان پذیر است؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سوالات پرتکرار که هنرجویان دوره پیانو می پرسند، یادگیری پیانو با ارگ یا کیبرد می باشد.در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم، پس لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

یادگیری پیانو با ارگ امکان پذیر است؟

پیانو یک ساز کلاوه ای است که شباهت های آن با ارگ این سوال را ایجاد می کند که می توان پیانو را با ارگ آموزش دید یا خیر؟برای پاسخ به این سوال باید گفت اگرچه کلاوه های سفید و سیاه در دو ساز شباهت ظاهری دارند اما در ساختار متفاوت هستند و جایگزینی این ساز ه برای آموزش اصلا توصیه نمیشود.

تاثیرات منفی آموزش پیانو با ارگ (کیبورد)

کلاویه های کیبورد بسیار سبک تر از کلیدهای پیانو هستند که باعث شکل گیری نادرست انگشت هنرجو می شود و اصلاح آن در آینده بسیار سخت خواهد بود. در اصطلاح انگشت نوازنده کیبوردی می شود و این مهمترین ایراد کار است.

از آنجایی که صدای کیبورد با صدای پیانو متفاوت است و کیفیت پیانو را ندارد روی درک شنیداری و گوش هنرجو تاثیر بد خواهد داشت.

مدل نشستن پشت پیانو با کیبورد بسیار متفاوت است که خود ایجاد مشکل می کند.

یادگیری پیانو با ارگ امکان پذیر است؟

تکنینک ها خاص

بسیار از تکنیکهای پیانو را نمی توان با کیبورد اجرا کرد.

کیبورد مانند پیانو پدال ندارد و اگر هم در بعضی از مدل ها بتوان پدال اضافه کرد باز هم نمی توان پدال پیانو را شبیه سازی کرد.

 لازم است بدانید که استفاده از ارگ برای آموزش پیانو نظر اکثر اساتید با تجربه پیانو کار اشتباهی است. تنها در یک صورت با ساز کیبورد شروع کنید، زمانی که  آموزش کیبورد یا ارگ مدنظر شما باشد.  به شما پیشنهاد می کنیم اگر مشکل هزینه کردن برای ساز را ندارید حتما همان پیانو را تهیه کنید.

همچنین اگر در شروع راه هستید و فکر می کنید شاید در آینده تصمیمتان را عوض کنید، می توانید بصورت اقساط از برخی فروشگاه ها تهیه کنید تا هزینه ی بالا مانعی برای شروع یادگیری شما نباشد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.