یادگیری موسیقی در سن بالا

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سوالاتی که برای علاقمندان به موسیقی پیش می آید این است که آیا سن می تواند مانعی برای یادگیری موسیقی باشد ؟ در جواب باید گفت : هیچ زمانی برای رفتن به کلاس موسیقی و یادگیری آن  دیر نیست و سن نباید مانعی برای فراگیری موسیقی باشد. درست است که یک فرد مسن ممکن است از لحاظ فیزیکی ضعیف تر باشد و انرژی کمتری داشته باشد، اما ذهن او می تواند عمیق تر و دقیق تر به موسیقی بیاندیشد.اگر شما هم به موسیقی علاقه داریداما فکر می کنید سن بالا برای یادگیری موسیقی مناسب نیست، حتما ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام را بخوانید.

یادگیری موسیقی در سن بالا

طبق تحقیقات دانشمندان حوزه موسیقی، با افزایش سن ممکن است حافظه افراد به دلیل کار و مشغله های زندگی ضعیف تر شود ،اما در عوض قدرت ذهنی و درک موسیقی آنها افزایش می یابد.

نکته قابل توجه دیگر این است که یک فرد مسن، موسیقی را برای خود موسیقی دوست دارد و با اجبار اطرافیان و یا از روی رقابت، خود نمایی و خود شیفتگی به این کار روی نمی آورد. یعنی دقیقا می داند که هدفش ازیادگیری موسیقی  چیست و با علم و اطلاع کامل، آن را انتخاب می کند بنابراین  او با انگیزه بیشتری به کلاس می رود و تمرینات خود را جدی تر دنبال کند.

یادگیری موسیقی در سن بالا چه برتری هایی دارد؟

همانطور که گفته شد یادگیری موسیقی در سن بالا مزایای بسیار زیاد و گسترده ای دارد که می تواند کیفیت زندگی شما را تغییر دهد. فارغ از اینکه موسیقی یک تفریح سالم در جهت کاهش استرس می باشد و موجب بهبود سلامتی شما می شود، عملکرد شناختی شما را نیز بهبود می بخشد. با وجود اینکه آموزش موسیقی در زمان کودکی آسانتر است اما هیچ گاه برای آموزش موسیقی دیر نیست.

موسیقی در سن بالا

مزیت ها

  • درک بهتر موسیقی: یادگیری موسیقی در سن بالا باعث می شود که فرد بهتر موسیقی را درک کند و به مطالعه موسیقی بپردازد. راحت تر مفاهیم و تئوری های موسیقی را درک می کنند و اکثر آهنگسازی ها را درک می کند و می تواند حس بهتری منتقل کند.
  • علاقه و اشتیاق بیشتر: به دلیل مطالعه موسیقی بزرگسالان علاقه و اشتیاق بیشتری دارند و از فهم موسیقی خسته نمی شوند و آگاهانه به یادگیری موسیقی در سن بالا می پردازند.
  • شناخت ساز های متفاوت: همان طور که گفته شد به دلیل مطالعه و شنیدن موسیقی های بیشتر ساز ها را می شناسند و راحت تر می توانند ساز مورد علاقه خودشان که می خواهند آن را یاد بگیرند را انتخاب می کنند. و بهتر آن را می نوازند.
  • الگو برداری از متخصصین و نوازنده های حرفه ای: به دلیل گوش سپردن به نواختن نوازنده ها می توانند از آنها الگو برداری کنند و بهتر آموزش ببیند و این یک مزیت در یادگیری موسیقی در سن بالا است.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.