گیتار Slite چیست ؟

Slite گیتار الکتریک ماژولاری است که می توانید قطعات جدا از هم آن را در مدت زمان بسیار کمی سر هم سوار نموده و یک گیتار کامل داشته باشید. برای درک بیشتر ،در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام،  معرفی کوتاهی از گیتارالکتریک و مفهوم ماژولار خواهیم داشت.

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک ، نوعی گیتار است که صدای آن به‌وسیله تقویت‌کننده‌ای الکتریکی تشدید می‌شود یا تغییر می‌کند. این نوع گیتار را در سبک‌های مختلف موسیقی مانند راک، متال، بلوز، پاپ، جاز و هیپ‌هاپ استفاده می‌کنند.

انواع متفاوتی گیتار الکتریک وجود دارد. اندازه، شکل و بخش‌های الکتریکی این گیتار می‌تواند روی صدای تولید‌شده از گیتار اثر بگذارد. تفاوت گیتار الکتریک با گیتارهای آکوستیک و کلاسیک در این است که آنها نمی‌توانند بدون استفاده از آمپلی‌فایر، صدایی تولید کنند.

در واقع به‌غیر از گیتار الکتریک سبک جاز، بیشتر گیتارهای الکتریک توپر هستند و حفره صدا ندارند. صدا در گیتار الکتریک به‌وسیله تبدیل انرژی مغناطیسی از سیم‌های در حال ارتعاش به انرژی الکتریکی (در حد ولتاژهای بسیار کم)، شنیده می‌شود. این علامت الکتریکی به وسیله سیم از گیتار عبور کرده و وارد آمپلی‌فایر (تقویت‌کننده) شده و قدرت آن بیشتر می‌شود.

ماژولار

طراحی ماژولار یعنی موجودیت مورد طراحی قابلیت افزودن لوازم جانبی پس از طراحی را در خود داشته باشد . برنامه ای که بصورت ماژولار نوشته می شود، بجای اینکه تمام قسمت ها و قابلیت های آن به بصورت یکجا نوشته شود، در چند قسمت مستقل و قابل استفاده مجدد  نوشته می شود.

این کار باعث می شود هم هزینه نگهداری برنامه در آینده کاهش یابد و هم از ماژول ها در پروژه های دیگر استفاده کرد. ماژولها در ادبیات برنامه نویسی  به مجموعه برنامه های مستقلی اطلاق می شود که در داخل برنامه های دیگر به اجرا در می آیند. ماژولها در حقیقت قطعه کدهای برنامه نویسی شده ای هستند.

گیتار Slite چیست ؟

Slite چیست ؟

Slite  نام گیتار ماژولاری است که  برای جابجایی راحت بخصوص در هنگام سفر طراحی شده است. در حال حاضر، کمپانی فرانسوی Reveho (سازنده Slite) برای جذب سرمایه، یک کمپین حمایتی در Kickstarter ایجاد کرده و این کمپین، هنوز هم در حال اجراست.

Slite یک گیتار کامل است و از ۵ ماژول(قطعه جداشدنی) ساخته شده است . هسته مرکزی بدنه این گیتار از جنس آلومینیوم است  که به همین دلیل  ماژول‌ها راحت‌تر به یک‌دیگر متصل شوند.

دسته Slite از دو قسمت تشکیل شده و ۲۴ فرت را روی خود جای داده است . رویه بدنه گیتار از ABS براقِ قابل بازیافت و دسته آن از چوب افرا ساخته شده‌اند.

جالب است بدانید تمام ماژول‌ها در یک کیس مخصوص جا می‌شوند و ابعاد این کیس، نهایتا به‌اندازه کیف‌های لپتاپ است.

از این گذشته، کمپانی Reveho برای شل کردن سیم‌ها هنگام جمع شدن ساز، Insert های مخصوص را برای این گیتار طراحی کرده است که  طبق ادعای Reveho ، اسمبل کردن Slite نهایتا ۲۰ ثانیه زمان می‌برد.

در مدل پایه، ماژول پائینی(بدنه گیتار) ، پری‌امپ و کنترل‌های لمسی مربوط به پیکاپ را در خود جای داده‌اند. حال آن‌که مدل آمپ، به یک آمپلیفایر ۱۵ وات و یک باتری (با طول عمر ۶ ساعت) روی ماژول بالایی(دسته گیتار) مجهز شده است .

محصولات جانبی

همچنین برای اینکه در حین تمرینات مزاحمتی برای  دیگران ایجاد نشود، یک جک هدفون نیز در این ساز تعبیه شده است. شایان ذکر است کمپانی Reveho در کنار Slite ، محصولات جانبی این گیتار را هم به‌فروش می‌رساند که در زیر، بعضی از آن‌ها ذکر شده است

  • مدل High/Low Gain ماژول پائینی(بدنه)
  • پیکاپ‌های اضافه
  • ماژول افکت لوپ(برای افزایش سازگاری و قابلیت‌های I/O گیتار)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.