کاخن از کجا می آید؟

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

ساز کاخن، سازی است که مانند صندلی نوازنده بر روی آنمی نشیند.این ساز جالب تاریخچه جالبی نیز دارد که در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم به بررسی آن بپردازیم.پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا بدانید کاخن از کجا می آید؟

ساز کاخن

کاخن سازی است که طرفداران بسیاری دارد. دلیل آن نیز این است که اولا این ساز دارای ابعاد کوچکی است و حجم زیادی را به خود اختصاص نمی دهد.

ثانیا حمل و نقل آن آسان است و می توانید به راحتی این ساز را با خود حمل کنید. همچنین یادگیری آن نیز بسیار آسان است و می توانید تنها با دانستن صدا های Snare و Bass ، شروع به نواختن ریتم های مختلفی با این ساز کنید.

کاخن از کجا می آید؟

ساز کاخن سازی است اولین بار در قرن ۱۹ در کشور پرو دیده شده است.

اما شواهد نشان می دهد که این ساز قبل از این زمان یعنی قرن ۱۷ ام نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

این ساز توسط بسیاری از برده ها، در آفریقا مورد استفاده قرار گرفته زیرا ارباب این برده ها اجازه نواختن درام را ازآن ها گرفته بودند.

از این رو آن ها با استفاده از جعبه های میوه هایی که در اختیار داشتند، سازی به عنوان درام ساختند، چیزی که امروزه از آن به عنوان کاخن یاد می شود.

اولین بار این ساز توسط پاکو د لوچا به رسمیت شناخته شد، که یک گیتاریست بنام اسپانیایی بود و شکل کنونی کاخن را به جهان نشان داد.

پس از این اتفاق در اواخر دهه ۷۰ میلادی، در دهه ۹۰ میلادی کاخن در شبکه MTV دیده شد و این موضوع باعث شد تا این سازمحبوبیت خاصی در بین نوازندگان پیدا کند.

ساز کولک

اگرچه امروزه این ساز محبوبیت بسیار زیادی دارد ، اما بسیاری از افراد معتقدند نشستن روی ساز از ارزش آن می کاهد به همین علت طرفدار این ساز نیستند.

این موضوع سبب شد تا ساز کولک توسط یک هنرمند ایرانی ابداع شود.برای آشنایی با ساز کولک روی این لینک کلیک نمایید.

نظر شما در رابطه با این ساز چیست؟

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.