پیکاپ مگنتیک چیست ؟

در سازهای الکتریک از قطعه ای بنام پیکاپ مگنتیک استفاده می شود.اما این قطعه چیست و چه کاربردی دارد؟در این مطلب از وبلاگ اموزشگاه موسیقی الهام بخوانید.

پیکاپ مگنتیک چیست ؟

در برخی از سازهای زهی (بیشتر موارد الکتریک) بخاطر پایین بودن قدرت صدای تولید شده نیاز به استفاده از ابزارهایی برای تبدیل صوت منتشر شده از ارتعاش سیم ها به فرکانسی می باشد که قابل استفاده در دیگر قطعات الکتریکی است.

در سازهای الکتریک از قطعه ای بنام پیکاپ مگنتیک استفاده می شود. این قطعه ارتعاشات ایجاد شده از سیم ها را دریافت می کند و به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند تا وسایل الکتریکی همچون آمپلی یا تقویت کننده ها بتوانند صدای تولید شده را قوی تر نمایند.

مبدل یا ترنسدیوسر

پیکاپ یک مبدل یا ترنسدیوسر می باشد و از یک مگنت سیم پیچی شده تشکیل شده است. این قطعه در گیتار های الکتریک و باس ، و همینطور سایر سازهای زهی الکتریکی مانند ویولن الکتریک استفاده می شود.پیکاپ ها بخشی از گیتار هستند که باعث می شوند صدای این ساز شنیده شود.

پیکاپ ها به اندازه جنس چوب گیتار، سیم ها، امپ و سایر وسایل گیتار شما پر اهمیت هستند و نیاز هست که به همان اندازه مهم تلقی گردند. پیکاپ ها در انواع مختلفی ساخته می شوند و کاربرد های مختلفی نیز در موسیقی دارند.

وظیفه پیکاپ

وظیفه پیکاپ (Pickup) گیتار تبدیل ارتعاشات سیمهای ساز به سیگنالهای الکتریکی متناسب با شدت و فرکانس این ارتعاشات است. ایده اصلی و نحوه کار یک پیکاپ مغناطیسی معمولی گیتار به یک هسته مغناطیسی و سیم پیچی که دور آن پیچیده شده است باز می گردد.

نحوه کار به این صورت است که حرکت و ارتعاش سیم های ساز باعث تغییر رلوکتانس میدان شده، تغییراتی را در فلوی میدان می دهند. این تغییرات میدانی، که بطور مستقیم با کیفیت ارتعاش سیم مرتبط است موجب القای جریان الکتریکی متناسب با ارتعاش در سیم پیچ پیکاپ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.