آشنایی با پیانوهای سایلنت

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

همانطور که می دانید پیانو انواع مختلفی دارد و هر کدام از این مدل ها می توانند با توجه به ویژگی های خاصی که دارند مورد استفاده قرار بگیرند.یکی از مدل های پیانو ، پیانوهای سایلنت می باشند که در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام به معرفی آن پرداخته شده است.با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

پیانوهای سایلنت

پیانوهای سایلنت در واقع پیانوهایی هستند که حد فاصل بین پیانوهای آکوستیک و پیانوهای دیجیتال را پر می‌کنند. در واقع با خرید این پیانوها، نوازنده می‌تواند از امکانات پیانوهای دیجیتال بهره مند شود در حالی که طراحی کلی این پیانو، به شکل آکوستیک می‌باشد.

کلاویه‌های پیانو

کلاویه‌هایی که برای این سازها مورد استفاده قرار می‌گیرد، همان کلاویه‌هایی است که برای پیانوهای آکوستیک حرفه ای استفاده می‌شود. این کلاویه‌ها، ۸۸ عدد کلاویه هستند که وزن سنگین آن‌ها بهترین حس ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورد. از سمتی، شما می‌توانید صدای External این پیانو را با استفاده از سوئیچی که برای این پیانوها در نظر گرفته شده قطع کنید.

سپس، می‌توانید با استفاده از هدفون خود، به صداسازی و تمرین با این پیانو بپردازید. به طور کلی، هدف از طراحی این نوع پیانو‌ها این است که بتوانید از حس و صدای زیبای پیانوهای آکوستیک استفاده کنید، بدون آن که مزاحم همسایه‌ها و دیگر اعضای خانواده شوید.

پیانوهای سایلنت به چه شکل عمل می کنند؟

حال که با هدف ساخت این ساز آشنا شدیم، وقت آن است که با مکانیزم آن نیز آشنا شویم. همانطور که گفته شد، این پیانوها در واقع نوعی پیانوهای آکوستیک هستند که امکان اتصال هدفون را به شما می‌دهند. اما این ویژگی به چه شکل امکان پذیر است؟

در داخل پیانوهای سایلنت یک میله در نظر گرفته شده که هنگامی سوئیچ این پیانو را به شکل Silent Mode در آورید، این میله به سمت چکش‌ها حرکت کرده و مانع برخورد چکش‌های پیانو به سیم پیانو می‌شود.

در این هنگام، سنسورهایی برای این ساز در نظر گرفته شده که ضربه ای که بر روی کلاویه زده می‌شود را به سیگنال الکترونیکی تبدیل می‌کند. سپس شما می‌توانید با استفاده از اتصال هدفون به این ساز، این سیگنال الکترونیکی را از طریق هدفون دریافت کنید.

نکته جالب‌تر در مورد این پیانوها این است که شرکت‌های مختلف پیانوهای سایلنت خود را در دو نسخه Grand و Upright به بازار عرضه کرده اند. از جمله شرکت‌های معتبری که به تولید این نوع پیانوها می‌پردازند می‌توانیم به شرکت Yamaha و Kawai اشاره کنیم.

برخی از بهترین پیانوهای سایلنت

پیانو گرند Yamaha DGB1 Disklavier: یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد Disklavier TV است که با استفاده از آن می‌توانید اجرای زنده موسیقی را تنظیم کرده و پیانو شما موزیک را به صورت زنده اجرا کند. قدرت ضبط دقیق، پخش و امکان استفاده از هدفون نیز از جمله موارد دیگر این پیانو به شمار می‌رود. همچنین می‌توانید قطعات four-hand را با دو دست اجرا کنید و نرم افزار امکان کنترل بهتر پیانو را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیانو گرند Bösendorfer 214VC: شما می‌توانید پیانوهای Bösendorfer را به صورت Silent Edition و Disklavier Edition خریداری کنید. وقتی کلاویه‌ها را با ظرافت فشار می‌دهید، صدای باورنکردنی را در اختیار شما قرار می‌دهد، در حالی که وقتی به کلاویه‌ها ضربه می‌زنید ( با قدرت بیشتری کلاویه‌ها را فشار می‌دهید ) صدایی غنی، قوی و ضربی ایجاد می‌شود.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.