شناخت اصطلاحات مشخصات فنی پیانوهای دیجیتال

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

اگر از بین سازهای موجود، پیانو دیجیتال انتخاب شما می باشد، بهتر است با برخی از اصطلاحات در رابطه با مشخصات فنی پیانوهای دیجیتال نیز آشنایی داشته باشید تا ارتباط بهتری با ساز خود برقرار کنید. در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام برخی از مهم ترین این اصطلاحات را برای شما بیان نموده ایم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال برای استفاده توسط نوازندگان و هنرآموزانی که محدودیت بودجه، محدودیت مکانی و … دارند، طراحی و تولید شده است. از دیگر مزایای مهم این پیانو نسبت به آکوستیک، این موضوع است که هزینه‌های نگهداری و جانبی آکوستیک را، مانند هزینه کوک و رگلاژ ( که باید به صورت دوره ای انجام شود ) و تعمیرات ندارد. همچنین شما می توانید در هر زمانی با استفاده از یک هدفون بنوازید و یا تمرین کنید بدون اینکه صدای آن، کسی را آزرده کند.

برخی اصطلاحات در رابطه با مشخصات فنی پیانوهای دیجیتال

KEY OFF SAMPLE:

لحظه ای که انگشتان پیانیست از روی کلاویه ها برداشته می شود، تغییرات ظریفی در صدای ساز رخ می دهد زیرا دمپر روی سیم قرار گرفته و ارتعاش سیم قطع می شود. این حالت در برخی از پیانوهای دیجیتال به طور کامل شبیه سازی شده است تا صدای واقعی تری در اختیار داشته باشید.

DAMPER RESONANCE:

 رزونانس دمپر شبیه سازی کاملی از لحظه برداشته شدن نمد از روی سیم هنگامی که از پدال ساستین استفاده می کنید ارائه می کند و واقع گرایی خاصی به پیانو شما می بخشد. اثر بخشی این افکت زمانی مشخص می شود که از نمونه صدای پیانوهای آکوستیک استفاده می کنید

Intelligent Acoustic Contol:

 صدایی کامل و متعادل همراه با صداهای بیس غنی و تربل های شفاف را ارائه می کند. یکی از گزینه های بسیار عالی برای تمرین های خانگی Intelligent Acoustic Control است و به صورت خودکار صدا را تنظیم می کند. یکی از ویژگی های منحصر بفردی است که امکان نوازندگی با بالاترین سطح کیفی صدا را ممکن می کند.

VRM:

یا همان مدل سازی رزونانس مجازی، صدای متمایز یک پیانو گرند را با شبیه سازی حرفه ای در اختیار نوازنده قرار می دهد و تعاملات پیچیده بین رزونانس سیم و ساندبرد در پیانو را به طور کامل شبیه سازی می کند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.