پاپ فیلتر چیست؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

در زمان خواندن، ضبط صحیح و بدون ایراد بسیار مهم است. یکی از مواردی که باید در هنگام خواندن و ضبط صدا مورد توجه قرار بگیرد صداهای انفجاری است. برای رفع صداهای انفجاری از یک شیلد یا فیلتر پاپ استفاده می شود.در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با پاپ فیلتر بیشتر آشنا شوید.

صدای انفجاری چیست؟

معمولا صدا های انفجاری آن هایی هستند که موقع تلفظ حروف “پ” و “ب” ایجاد می شوند و در گفتار عادی روزمره مان رخ می دهند. مثلا تصور کنید موقع حرف زدن یک شمع روشن را جلوی دهان تان نگه داشته اید، در این صورت این صدا ها باعث لرزاندن شعله می شوند.

اگر موقع ضبط صدا دهان تان به میکروفون نزدیک باشد، صدا های ترقه ای مانند بیشتر می شوند. این اصوات انفجاری روی دیاگرام میکروفون اثر گذاشته و سیگنال خروجی تولید می کنند. یک شیلد یا فیلتر پاپ مثل یک سد بین این صدا ها و میکروفون عمل می کند تا نویز ها از محصول نهایی حذف شوند.

رفع صداهای انفجاری در هنگام ضبط

چه در اتاقک های مخصوص آواز خوانی صدای تان را ضبط کنید و چه در یک استودیو حرفه ای، حتما با این صدا های انفجاری موقع ضبط حرفه ای آشنا هستید. پاپ فیلتر ها و محل قرارگیری میکروفون دو مورد از مهم ترین فاکتور ها برای پیشگیری از اضافه شدن صدا های انفجاری موقع ضبط هستند.

پاپ فیلتر

پاپ فیلتر برای میکروفون چه کاری انجام می دهد؟

پاپ فیلتر ها ابزار کاربردی و مهمی هستند. با استفاده از یک فیلتر موقع ویرایش صدای ضبط شده، ایرادات صدا گرفته شده و در نهایت آدیشن، دمو صدا سازی و محصول نهایی بهتری خواهید داشت.

بعضی از صدا پیشه ها کاملا به پاپ فیلترها وابسته اند و بدون آنها صدا ضبط نمی کنند اما این خود شما هستید که تصمیم می گیرید چه چیزی برای تان بهتر است.

مزایای پاپ فیلتر ها

پاپ فیلتر ها برای استفاده از فضای باز فوق العاده هستند.

با استفاده از پاپ فیلتر مشکلات صدا چه در کار های کم کیفیت و چه پیشرفته برطرف و ویرایش صدا و فرکانس های ناخواسته آسان تر می شود.

این فیلتر ها صدا های ترقه ای ناشی از ضربه مکانیکی حرکت سریع هوا روی میکروفون را از بین می برند.

آن ها صدا های انفجاری حروف مثل “پ” و “ب” را به حداقل می رسانند و می توانند به کاهش صدای سوت مانند که معمولا با تلفظ حرف “س” ایجاد می شود، کمک کنند.

باعث حفظ رطوبت میکروفون هم می شوند که به ماندگاری بیشتر این وسیله کمک می کند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.