نکات مهم موسیقی که باید برای شروع به آن دقت نمایید

برای شروع هر کار جدیدی باید نکات مهم آن را بدانید و از تجربه دیگران استفاده نمایید تا با سرعت بیشتری به هدف خود نزدیک شود.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام نکات مهم موسیقی که باید برای شروع به آن دقت نمایید را برای شما گردآوری نموده ایم.

نکات مهم موسیقی

اگر پیش از شروع فراگیری موسیقی به این نکات دقت نمایید و در مسیر آموزشی خود از آن استفاده کنید ، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

نکات مهم موسیقی که باید برای شروع به آن دقت نمایید
نکات مهم موسیقی که باید برای شروع به آن دقت نمایید

شروع نواختن با یک قطعه ی راحت:

برای شروع ابتدا دستانتان را گرم کرده و حتما با یک قطعه ی آسان شروع به نواختن موسیقی نمایید. (اگر با یک قطعه ی سخت شروع کنید، این امر موجب اعمال فشار زیادی به انگشتان و عضلاتتان می گردد)

داشتن تمرکز:

یکی دیگر از نکات مهم موسیقی، تمرکز و قابلیت کنترل انگشتانتان در هنگام نواختن موسیقی است.

قرار گرفتن در شرایط و موقعیت های مختلف:

بهتر است مکانی را که در آن تمرین موسیقی انجام می دهید، همواره تغییر دهید و در شرایط مختلفی (ایستاده، نشسته و …) تمرین را انجام دهید تا بدنتان را برای هرگونه تغییری آماده سازید.

این مسئله یکی از نکات مهم موسیقی محسوب می گردد.

مشخص بودن شروع و پایان تمرین:

با یک برنامه ی مشخص تمرینات موسیقی را انجام دهید، به این صورت که ابتدا و انتهای تمرین مشخص باشد و بین آن کار دیگری را انجام ندهید.

زمان تنفس:

یکی از مسائل مهم نیز این است که توجه کنید، در چه قسمت هایی از قطعه باید تنفس نمایید. برای کنترل آن می توانید از اساتید موسیقی خود کمک بگیرید.

زیرا عدم تنفس در هنگام نواختن، موجب ایجاد خستگی در شما می گردد.

سرعت:

این را بدانید که لزوما سرعت در نوازندگی به معنای خوب بودن در نوازندگی نیست، بلکه سرعت یکی از ویژگیهای نوازنده ی خوب، در میان چندین ویژگی است و این ویژگی با مرور زمان و تمرین بدست می آید.

ضبط کردن نواختن :

با ضبط نواختن موسیقی توسط خودتان و در نهایت گوش دادن به آن می توانید به ایرادات خود پی ببرید و در نهایت این امر موجب رفع ایرادات و پیشرفتتان می گردد.

بهترین کلاس موسیقی در تهران

اگر به دنبال آموزشگاه خوب برای موسیقی هستید و نمی دانید از چه جایی باید شروع کنید، ما در آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان بزرگترین آموزشگاه شرق تهران ،بستر مناسبی را برای شما فراهم آورده ایم و می توانید علاوه بر یک جلسه مشاوره رایگان، با بهترین اساتید موسیقی ، آموزش خود را شروع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.