آیا نواختن هنگ درام سخت است؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

هنگ درام از سازهای جدیدی است که در مدت زمان اندک به محبوبیت بالایی رسید. شاید دلیل این محبوبیت صدای بسیار زیبا و آرامش بخش این ساز باشد. مثل سایر ساز ها، سوالی که پیرامون هنگ درام وجود دارد این است: آیا نواختن هنگ درام سخت است؟ د راداکه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام به این سوال پاسخ داده ایم.پس اگر شما هم به این ساز علاقه دارید و یا می خواهید نواختن آن را شروع نمایید، حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

هنگ درام

بدون شک ساز هنگ درام یکی از موفق ‌ترین سازهای ابداعی قرن اخیر است ، این ساز تقریبا نوپا و تازه وارد درعرصه موسیقی است ولی هنگ درام هایی که تولید میشوند دارای کیفیت مناسبی میباشند و در این بین برند هایی وجود دارند که سازهایی با کیفیت بسیار بالا تهیه میکنند و تمامی مراحل به صورت دستی در کارگاه انجام میشود ، برای ساخت این ساز روزها زمان میبرد تا مواد اولیه ساز را تهیه کنند و با چکش کاری نت های ساز را به کوک های دقیق و درست برسانند.

آیا نواختن هنگ درام سخت است؟

آیا نواختن هنگ درام سخت است؟

برای جواب دادن به این سوال باید بدانید که هنرجویان مبتدی علاقه مند به هنگ درام می توانند به راحتی با این ساز بنوازند.

این موضوع از یک طرف مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته که همیشه نگران سخت بودن نواختن یک ساز بوده اند و از طرف دیگر هر روز تعداد بیشتری را برای یادگیری و نواختن این ساز ترغیب می کند و شاید برای همین است که مدام تعداد بیشتری از افراد نواختن با هنگ درام را به عنوان راهی برای آرامش و یادگیری موسیقی انتخاب می‌کنند.

ساز هنگ درام نیز مانند هر ساز دیگری که دارای نت است از الگوی خاصی پیروی می کندکه به آن «گام» گفته می شود. در واقع گام الگوی فاصله نت هاست. شناخت این گام ها و خصوصیات آن ها مبحث بسیار گسترده ای است که نیاز به آموزش، تمرین و تکرار دارد. بنابراین اولین قدم در آموزش هنگ درام  یادگیری ریتم شناسی است.

در ضمن قانون یا روال سختگیرانه ای در مورد چگونگی نواختن با آن وجود ندارد و هر کسی می تواند هر نوع روش و سبک نواختن هنگ درام را با رعایت اصول اولیه نواختن با این ساز انتخاب کند، پس لازم نیست که برای یادگیری هنگ درام استعداد خارق العاده یا سواد بالایی از موسیقی داشته باشید تا از آن لذت ببرید.

درست است که هنگ درام در ابتدا برای نواخته شدن نیاز به تخصص ندارد اما مانند همه ی ساز ها وقتی می خواهید نوازنده ای حرفه ای باشید که خود و اطرافیانتان از صدای ساز لذت ببرید ، به آموزش، اساتید ماهر و مکانی  مناسب احتیاج دارید.

کوک هنگ درام

تفاوت کوک هنگ درام با دیگر سازها این است که کوک هنگدرام ثابت میباشد و مانند سازهای دیگر ، به صورت دستی قابل تغییر نیست و اغلب به صورت دیاتونیک ساخته میشود.

این ساز دارای یک حالت صدایی است و در صورت تمایل میتوانید گام مورد نظر خود را انتخاب کنید ، تا صدای ساز طبق سلیقه و کاربرد شما باشد. گام هنگ درام ها معمولا رِ مینور است. هنگ درام در حالت عادی دارای ۸ یا ۹ نت است که یک نت اصلی آن در وسط قرار گرفته و صدایی پرحجم و بیس دارد و باقی نت‌ها در اطراف نت اصلی قرار گرفته اند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.