میکروفن‌ دینامیک چیست؟

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از وسایلی که بر صدا و کیفیت آن اثر گذار است، میکرفن می باشد، به همین علت انواع بسیار زیادی از میکروفن ها به بازار عرضه می شوند. در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با میکروفن داینامیک آشنا شوید.

میکروفن

میکروفن یا صدابَر ؛ به فرانسوی دستگاه یاحسگری است که صدا را به جریان الکتریسیته  تبدیل می‌کند.

انواع میکروفن

انواع میکروفون ها از نظر ساختاری به دو نوع دینامیکی و خازنی تقسیم می شوند که همانطور که گفته شد، در این مقاله به نوع اول یعنی میکروفون های داینامیک می پردازیم با ما تا انتها باشید .

میکروفن‌ دینامیک

واژه داینامیک ، در حوزه موسیقی می تواند دارای معانی بسیار مختلفی باشد از جمله “رنج داینامیک” یا “اجرایی داینامیک” .

میکروفون های داینامیک، میکروفون هایی هستند که از فناوری الکترومغناطیس در آنها استفاده شده است و کویل ها یا سیم پیچ ها در آن به ایجاد میدان مغناطیسی می انجامد.

در واقع میکروفون های داینامیک از یک دیافراگم باریک و سبک در برابر فشار هوا ناشی از سیگنال صوتی ما ساخته شده است که حرکت آن، باعث حرکت صدای معلق در میان یک میدان مغناطیسی شده و در نهایت منجر به ایجاد یک جریان الکتریکی به عنوان یک سیگنال الکتریکی می شود.

به عبارتی دیگر؛ در میکروفن‌های دینامیک، سیگنال صدا با حرکت کردن یک هادی در میان یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌شود. در بیشتر میکروفون‌های دینامیک یک دیافراگم بسیار باریک و سبک در پاسخ به فشار هوا حرکت می‌کند.

حرکت دیافراگم باعث حرکت یک سیم پیچ صدای معلق در میان یک میدان مغناطیسی می‌شود، و منجر به ایجاد جریان الکتریکی کوچکی می‌شود.

حساسیت میکروفون‌های دینامیکی

میکروفون‌های دینامیک حساسیت کمتری (در مقابل فشار هوا و فرکانس‌های بالا) نسبت به میکروفون‌های خازنی دارند و معمولاً می‌توانند در شرایط سخت تری کار کنند. همچنین این میکروفون‌ها ارزان‌تر هستند و برای ضبط صدای درامز و گیتار الکتریک مناسب تر می‌باشند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.