موسیقی می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند!

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یادگیری موسیقی مزایای بسیار زیادی دارد که در چندین مطلب به آن ها پرداخته ایم.یکی از موارد مهمی که در یادگیری موسیقی می توانید آن را تقویت نمایید، اعتماد به نفس است.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام قصد داریم تا رابطه موسیقی و اعتماد به نفس را با هم بررسی نماییم.

موسیقی می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند

موسیقی بر خلاقیت و هوش بسیار تاثیرگذار است، به همین دلیل محققان توصیه می کنند تا خانواده ها فزرندان خود را از کودکی با موسیقی آشنا کنند.

همچنین، پژوهش‌گران توانسته‌اند تأثیر درمانی موسیقی را بر روی بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات نظیر پارکینسون، اسکیزوفرنی، آلزایمر اثبات کنند.

امروزه به علت نگرش علمی و روشمند به موسیقی در درمان بیماری‌ها، موسیقی‌درمانی به‌عنوان رشته‌ای مستقل موردتوجه قرارگرفته و روشی مکمل در درمان‌های رایج پزشکی است.

اما یکی دیگر از مزایای فراگیری موسیقی،بالا بردن اعتماد به نفس است.

موسیقی و اعتماد به نفس

مانند هر کار جدید دیگری به محض این‌که با نحوه انجام دادن آن آشنا شوید، اعتماد به نفس شما هنگام یادگیری آن افزایش می‌یابد. این امر در مورد آلات موسیقی نیز صدق می‌کند.

هرچه در آموزش موسیقی پیشرفت بیشتری داشته باشید، هرچه دانش و درک بیشتری از ساز موسیقی داشته باشید، طبیعتاً به مهارت‌های خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کنید. افرادی که به این مرحله می‌رسند متوجه می‌شوند که هرگاه بخواهند می‌توانند به تنهایی مهارت خود را ارتقا دهند و بهتر و بهتر شوند.

نواختن ساز در محیط عمومی

نواختن یک ساز در یک محیط عمومی به شما کمک می‌کند تا از ارائه کارهای خود در زمینه غیرآکادمیک و حتی در موقعیت‌های امتحان و ارزیابی‌ها، تسلط و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

در کنار افزایش اعتماد به نفس، یادگیری یک ساز موسیقی به شما احساس موفقیت بزرگی می‌دهد. هیچ حسی مانند نواختن بی نقص یک آهنگ دشوار در موسیقی وجود ندارد. این احساس موفقیت می‌تواند زمینه‌ای برای کسب موفقیت‌های دیگر در زندگی شما را ایجاد کند!

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.