موزه موسیقی اصفهان، نمونه ای زیبا از یک موزه موسیقی

موزه ها یکی از مکان هایی هستند که امکان شناخت دقیق تر را به ما می دهند.اگر به موسیقی علاقه دارید حتما به موزه موسیقی اصفهان سر بزنید. در ادامه این مطلب از وبلاگ اموزشگاه موسیقی الهام شما را با این موزه عالی آشنا می کنیم.

موزه موسیقی اصفهان

موزه های موسیقی شهرها و استان های مختلف کشور، از بخش های متفاوتی در زمینه نمایش و معرفی پارامترهای مرتبط با موسیقی تشکیل یافته و در بیشتر موارد در برگیرنده آرشیو و یا مجموعه ای از سازها و آلات مختلف موسیقی در سبک های مختلف به ویژه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی هستند. یکی از موزه های سرشناس تازه تاسیس در زمینه آشنایی با موسیقی، این موزه در اصفهان است.

موزه موسیقی

افتتاح

این موزه به همت دو تن از علاقه مندان موسیقی ایرانی در خانه ای در جلفای اصفهان تأسیس شده است. مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی در سال ۱۳۹۴ این موزه را در اصفهان راه اندازی نمودند و سایر دوستداران و اساتید موسیقی نیز با اهدای سازهای مختلف در غنای هر چه بیشتر موزه با ایشان همیاری کردند.

در سال ۱۳۹۵ تنها یک سال پس از گشایش موزه شورای بین المللی موزه های ایران، رتبه نخست شاخص اصول فنی و استانداردهای فیزیکی را به این موزه اهدا کرد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران نیز عنوان بهترین موزه خصوصی ایران را به ایشان اعطا نمود.

این موزه موسیقی یکی از آثار ارزشمند و پربازدید مناطق گردشگری در حوزه هنر و تمدن ایرانی است.

دیدنی های موزه

موزه موسیقی

این موزه در برگیرنده ۳۰۰ نوع از انواع مختلف سازهای ایرانی بوده و یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای گردشگران علاقه مندان به حوزه هنر و موسیقی سنتی به شمار می آید.

یکی از ویژگی های بسیار مهم این موزه ، اجرای زنده موسیقی و آشنایی با نحوه نواختن انواع آلات موسیقی است. بازدید از بخش های مختلف این موزه یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه های سفر به استان اصفهان بوده و سالانه گردشگران خارجی و داخلی فراوانی را به خود فرا می خواند.

موزه موسیقی

اجرای زنده تصنیف های مختلف موسیقی در سبک های مختلف و امکان مشاهده نحوه نواختن سازهای ایرانی از امتیازات و ویژگی های منحصر به فرد این موزه در اصفهان بوده و بر جذابیت این اثر فاخر دو صد چندان افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.