مهرداد طهماسبی، مدرس کالیمبا

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

ساز کالیمیا که با صدای دلنشین و جادویی اش این روزها بسیار محبوب شده است ، یک ساز کوچک و قابل حمل می باشد که معمولا از جنس چوب و یا شیشه ساخته می شود.این ساز امروزه برای تولید صدا، از نیروی مغناطیس و آهنربا استفاده می‌کند، اما در گذشته این نی بامبو بود که وظیفه تولید صدا را برعهده داشت. اگر بخواهید این ساز دل‌انگیز را بنوازید، باید به تیغه‌هایش با انگشتتان زخمه بزنید. زخمه‌ای بودن ،این ساز را در دسته سازهای معروف به تیغه‌ ای یا lamellephones قرار می‌دهد. اگر شما هم به این ساز دوست داشتنی علاقمند شده اید و می خواهید نواختن آن را یاد بگیرید، در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام شما را با مهرداد طهماسبی  مدرس کالیمبا این آموزشگاه آشنا نموده ایم.

مهرداد طهماسبی  مدرس کالیمبا

مهرداد طهماسبی نوازنده و مدرس سازهای سنتور و کالیمبا ، متولد سال ۱۳۸۰ می باشد. وی از سال ۸۹ یادگیری ساز سنتور را شروع کرده و نزد اساتیدی چون محمد سلیمانی، امین صادقیان، سینا بهروزفر، کاوه آقازاده و محمد عشقی تعلیم یافته است.

فعالیت های هنری

در مسیر نوازندگی سنتور سابقه‌ی اجرا در سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و جشنواره های مختلف از جمله جشنواره جوان را دارد.

همچنین وی مقام سوم نوازندگی سنتور در سال ۹۷  را کسب نموده و جزء ۹ نوازنده برتر سال ۹۸  می باشد.

  به موازات یادگیری ساز سنتور و موسیقی ایرانی، با سازهای پیانو و گیتار آشنایی پیدا کرده و اصول اولیه نوازندگی ساز ویولن و موسیقی غربی را نیز نزد استاد محمدعلی جاهدیان آموزش دیده است.

طهماسبی همکاری با اساتید غلامرضا معصومی و محمدعلی جاهدیان در تالیف مجموعه کتاب ۵ جلدی «ویولن پلاس» را در کارنامه هنری خود دارد.

مهرداد طهماسبی  مدرس کالیمبا

تدریس کالیمبا

 مهراد طهماسبی از سال ۹۸ تدریس نوازندگی و تئوری موسیقی را به صورت حضوری و آنلاین شروع کرد و درحال حاضر درحال تالیف شیوه‌ی آموزشی مناسب برای نوازندگی ساز کالیمبا و یادگیری موسیقی بواسطه‌ی این ساز میباشد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.