مهارت نفس گیری برای نواختن ساز های بادی

مهارت نفس گیری

برای نواختن ساز نی ، نفس و نفس گیری بسیار مهم است.برای آنکه بتوانبد به خوبی اینکار را انجام دهید لازم است تمرین ها و مهارت های آن را بیاموزید.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام یک تمرین عالی به منظور بالا بردن مهارت نفس گیری برای نواختن ساز های بادی را به شما آموزش داده ایم.ادامه مطلب را بخوانید.

تمرین

مهارت نفس گیری

در نفس گیری صحیح نفس از طریق بینی و به آهستگی وارد ریه میشود به طوریکه فقط شکم به سمت بالا حرکت می کند و سینه ها ثابت مانده و هیچ گونه سفتی در قسمت قفسه سینه صورت نمی گیرد؛ در هنگامی که نفس ذخیره شده هیچ گونه فشاریبه شکم یا هیچ قسمت دیگری از بدن وارد نمی شود و شما می توانید به راحتی این نفس را تا ۳۰الی۴۰ثانیه نگه دارید؛ سعی کنید برای خارج کردن هوا نیز از لبها استفاده کنید.

مانند گفتن حرف ((پ)) به صورت تشدید دار!یا گفتن ((پو)) بدون صوت!

می توانید برای درک بیشتر این تمرین به صورت درازکش روی زمینبخوابید و تمام عضلات خود را شل کنید؛ سپس یک دست را روی سینه بگذارید و یک دست راروی شکم، سپس هوا را از طریق بینی وارد ریه ها کنید بطوریکه هوای وارد شده شکم شمارا باد کند و دست شما را به سمت بالا هدایت کند.

دقت کنید که سینه شما به هیچ عنواننباید سفت شود یا بالا بیاید!!! نفس را تا جایی که به شما فشار نیاورد نگه داریدسپس به آرامی و توسط لبها خارج کنید؛ اولا دقت کنید که نفس به هیچ عنوان نباید ازخود شکم به طرف بیرون پرتاب شود، مانند گفتن ((ها)) نباشد؛ دوماً به یاد داشته باشید که نفس تا انتها باید تخلیه گردد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.