منشاء موسیقی به کجا باز میگردد

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که چه زمانی نواختن و یا ایجاد آوا به صورت موسیقی شروع شده است؟ اگر برای شما هم این موضوع مورد سوال استف در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم با شما در مورد منشاء موسیقی صحبت کنیم.ادامه این مطلب را بخوانید.

منشاء موسیقی به کجا باز میگردد

اگرچه نمی توان به صورت کامل این قضیه را اثبات نمود اما طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است ، به  نظر می رسد دست کم یک ساز موسیقی به یادگار مانده از نئاندرتال ها وجود دارد. این ساز یک فلوت با قدمت ۴۳ هزار سال است که در محل زندگی نئاندرتال ها در اسلوونی پیدا شده است.

البته این کشف جای بحث دارد، چون استدلال بسیاری از محققان این اساس است که «سوراخ های انگشت» روی فلوت چیزی جز جای گاز گرفتگی استخوان توسط یک حیوان گوشتخوار نیست.

منشاء موسیقی به کجا باز میگردد

همین موضوع در شناسایی نخستین سازهای موسیقی باعث بروز برخی مشکلات می شود و تاریخچه آن را دچار ابهام می نماید.

از طرفی ممکن است این آلات موسیقی از موادی ساخته شده باشند که طی فرآیندهای طبیعی برای نواختن آهنگ مناسب به نظر می رسیدند. به عنوان مثال، حتی امروزه برخی هنرمندان برای ساخت سازهای موسیقی دنبال درختانی هستند که موریانه آنها را سوراخ کرده است.

فرانچسکو دریکو معتقد است تشخیص این گونه سازها در محل زندگی انسان های باستان غیرممکن نیست، اما به تلاش و تحقیقات اختصاصی نیاز دارد. زمانی که آناتومی صوتی آنها و ما مشابه یکدیگر است می توان نتیجه گرفت که توانایی های صوتی آنها نیز مانند ما بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.