مصاحبه کیمیانیوز با فرهاد بادپا مدرس و موزیسین

در روز ۱۸ دی ماه گروه کیمیانیوز و کافه خبر به آموزشگاه موسیقی الهام در شرق تهران و منطقه نارمک آمدند .در این حضور گپ و گفتی میان استاد فرهاد بادپا از مدرسین آموزشگاه موسیقی الهام و این گروه صورت گرفت . در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام به طور مختصر به این مصاحبه پرداخته شده است.لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مصاحبه کیمیانیوز با فرهاد بادپا مدرس و موزیسین

مصاحبه کیمیانیوز با فرهاد بادپا مدرس و موزیسین

استاد بادپا موسیقی را از سال ۱۳۶۶ و با وجود مخالفت های بسیار زیاد خانواده خود که خانواده ای مذهبی بودند ،شروع نمود.در ابتدا این علاقه با ساز پیانو آغاز شد اما به توصیه استاد ساز فلوت بادپا وی در نهایت ساز تخصصی خود را از بین ساز های کوبه ای و تنبک انتخاب نمود و مسیر هنری تخصصی خود را زیر نظر استاد "بهمن رجبی " آغازنمود.

بادپا در پاسخ به این سوال که عملکرد آموزشگاه های موسیقی جدید را با توجه به ۳۰ سال سابقه در این زمینه، چگونه ارزیابی می کنید ، گفت:کمیت آموزشگاه های موسیقی بالا رفته است اما آنچه که اهمیت دارد کیفیت این آموزشگاه ها می باشد.از نظر بادپا نظارت بر انتخاب اساتید و انتخاب صحیح مدرسین از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین اضافه نمود که سواد موسیقی ، تجارب آموزشی و علم روانشناسی از فاکتور های اساسی است که آموزشگاه ها و هنرجویان باید در انتخاب اساتید به آن دقت نمایند.

همچنین ادامه داد که  نوازندگی و تدریس بسیار متفاوت هستند و نمی توان انتظار داشت به صرف نوازندگی عالی،تدریس مناسبی نیز داشته باشند.

انتخاب ساز،کشف استعداد ، علاقه خانواده ها و هنرجو

در ادامه این مصاحبه در مورد انتخاب ساز،کشف استعداد ، علاقه خانواده ها و هنرجو از بادپا سوال شد.وی در این زمینه اظهار داشت که هنرستان عالی موسیقی تنها جاییست که به طور اختصاصی برای هنرجو تعیین ساز می نماید، اما در آموزشگاه موسیقی الهام با توجه به نحوه مدیریت این آموزشگاه، سرکار خانم نسیم دارا، برای خانواده هایی که قصد دارند فرزندانشان به صورت صحیح در زمینه موسیقی آموزش ببینند، برنامه ریزی های خاصی صورت گرفته است.در این راستا با هماهنگی با خانواده ها و هنرجو تست و مشاوره بسیار تخصصی صورت می گیرد و در صورت لزوم و پس از شناخت صحیح در مسیر مناسب هدایت می شوند.

در ادامه این مصاحبه پیرامون علاقه و کشف استعداد یک هنرجو سوال شد،اینکه چه می شود یک هنرجو استعدادهایش کشف نشده و یادر میان راه علاقه خود را از دست می دهد.در پاسخ به این سوال بادپا گفت:

در این زمینه هم خانواده ها و هم مدرس می تواند دخیل باشد.اجبار خانواده ها بر فراگیری یک ساز از یک طرف و عدم آموزش صحیح اساتید در نحوه تدریس به خصوص در زمینه تدریس کودکان از طرف دیگر بر رها نمودن مسیر هنری هنرجویان تاثیرگذار است.

در زمینه خوانندگی،سلفژ و صدا سازی نیز صحبت هایی صورت گرفت.استاد بادپا معتقد است برای افرادی که به خوانندگی علاقه دارند، سواد موسیقی و شناخت سلفژ بسیار مهم است و بهتر است در آموزشگاه های مناسب مانند آموزشگاه موسیقی الهام این توانایی زیر نظر اساتید با تجربه فراگرفته شود، زیرا خواننده آن فردی است که بتواند بدون دستگاه و یا میکروفن صدای زیبایی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.