مصاحبه آموزشگاه الهام با سینا صالحی، مدرس ویولن

سینا صالحی بنادکی یکی از مدرسین جوان آموزشگاه موسیقی الهام است که در زمینه تدریس ویولن فعالیت دارد.در ادامه این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام  می توانید مصاحبه اختصاصی آموزشگاه الهام با سینا صالحی ، مدرس این مجموعه را بخوانید.

مصاحبه آموزشگاه  الهام با سینا صالحی، مدرس ویولن

لطفا یک معرفی مختصر از خودتون برای ما داشته باشید.

  • سینا صالحی هستم. متولد سال ۷۹ از شهر یزد. ساکن تهران. از سال ۸۷ شروع کردم به نوازندگی ویولن و تو این مدت با ارکستر ها و گروه های مختلفی از جمله ارکستر آیسو و فیلارمونیک تهران و بابک جهانبخش همکاری کردم. با رتبه ۱۳ کنکور در سال ۹۷ وارد دانشگاه شدم و دانشجوی کارشناسی نوازندگی موسیقی جهانی دانشگاه تهران هستم.

همچنین خواننده اپرای تهران هستم و درحال حاضر در دوآموزشگاه در تهران تدریس ویولن و تئوری موسیقی میکنم.

 

چرا ساز ویولن رو به عنوان ساز اصلی خودتون انتخاب کردید؟

  • ویولن انتخاب من نبود؛ در حقیقت به اصرار خانواده و خصوصا پدرم ویولن زدم اما الان از این انتخاب بسیار خوشحالم و ممنون شونم. این تاییدی هست بر این واقعیت که بچه ها در اول راه با توجه به عدم شناختشون از ساز ها شاید نتونن انتخاب درستی داشته باشن و خانوداه ها تو این راه میتونن خیلی کمک کنن بهشون.

 

فکر می کنید انتخاب موسیقی چه تاثیری در زندگی شما داشته؟

  • اولین چیزی که وجود داره اینه که وقتی وارد فضای هنر میشین، نگرش شما تغییر میکنه. البته نگرش آدم به موارد مختلفی وابستس و خصوصا به تغذیه‌اش. اما بودن در این فضا خیلی مؤثره.
  • همچنین باعث شد بتونم به گونه ای دیگر از صداها، طبیعت و چیزهای اطرافم لذت ببرم و حسشون کنم.

 

چند سال هست که در آموزشگاه موسیقی الهام تدریس می کنید؟

  • من از دی ماه ٩٩ مشغول به تدریس در آموزشگاه الهام شدم.

 

از ابتدا به تدریس فکر می کردید؟چرا تدریس رو انتخاب کردید؟

  • بله قطعا. تدریس موضوعی هست که در مسیر هر نوازنده ای قرار داره. و برای من مهم بود بتونم در فضای مسموم تدریس ویولن ایران، شاگردایی با سواد و توانا تربیت کنم و از چیزهایی که در این سال‌ها از اساتید خودم آموختم و تجربیات خودم با اونها به اشتراک بذارم.

 

در مدت زمان تدریستون خاطره جالب یا آموزنده ای دارید که برامون بگید؟

  • ذوق بچه ها موقع یادگرفتن برام جذاب ترین خاطرست. و کنتراست سن هنرجوهام از موضوعات جالب دیگست. من درحال حاضر از شاگرد ٧ ساله دارم تا ٨۵ ساله!
  • و یه نکته مهم. تغییرات کوچیک، خیلی از انقباضات و قفل های بدن موقع نوازندگی رو حل میکنه.

 

چه ویژگی آموزشگاه موسیقی الهام باعث شد این آموزشگاه رو برای تدریس انتخاب کنید؟

  • من از قبل مدیریت آموزشگاه سرکار خانم دارا و همسر محترمشون رو می‌شناختم و از دوستان قدیمی من بودن. اما آموزشگاه الهام یک آموزشگاه با سابقه هست که فضای بسیار حرفه ای داره و من به شخصه از بودن و کار کردن در اونجا لذت میبرم.

چه پیشنهادی برای افرادی که به تازگی  می خوان موسیقی رو شروع کنن دارید؟

  • حتما اول وبسایت آموزشگاه رو چک کنن و سازهای مختلفی که در اینجا تدریس میشه رو باهاش آشنا بشن. بعد از یوتوب اجراهای مختلف با این سازها رو ببینن و در نهایت با مدرسین سازهای منتخبشون مشورت کنن و درباره اون ساز، هزینه تهیه ساز، آینده شغلی و موارد دیگه بپرسن.

 

ممنون از شما استاد عزیز که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.