بیوگرافی مریم ابراهیم ‌پور

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

مریم ابراهیم ‌پور یکی از بانوان پر افتخار موسیقی ایران می باشد. ابراهیم ‌پور  نوازنده ویولن ؛ قیچک و خواننده موسیقی سنتی ایرانی است .او عضو گروه موسیقی کامکارها و نوازنده ویولن ارکستر سمفونیک تهران نیز می باشد .در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این هنرمند برجسته و توانمند ایرانی بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی مریم ابراهیم ‌پور

مریم ابراهیم پور در خانواده ای هنردوست چشم به جهان گشود و از همان کودکی با هنر و موسیقی ایرانی آشنا شد. پدرش «محمد ابراهیم‌پور» موسیقی سنتی ایران ؛ سازهای موسیقی و آواز را به وی آموخت و مادرش «مه‌جبین» او را با اشعار و نوشته‌های نویسندگان بزرگ ایران آشنا کرد. همچنین عموی او فریبرز ابراهیم پوراز شاعران و نویسندگان مطرح و اهل کرمانشاه بود.

مریم، در خانواده‌ای بزرگ شده بود که اهل فرهنگ و موسیقی بودند، هر دو مادربزرگ‌هایش صدای خوشی داشتند‌، پدرش چند ساز را می‌نواخت و به همین دلیل افرادی به خانه آنها  رفت‌وآمد داشتند که در این زمینه فعالیت می‌کردند.

علاوه بر آن، از کودکی به کلاس باله علاقه داشت  و همین ماجرا سبب شد تا با شوپن، راخمانینف و خاچاتوریان آشنا شود.

ابراهیم‌پور دانش آموختهٔ زبان ایتالیایی دانشگاه آزاد تهران است. زبان مادری اش فارسی است و علاوه بر آن به زبان‌های ایتالیایی و کردی هم تسلط کامل دارد. او همچنین مدرس ویلن و سلفژ در موسسه‌های هنری معتبر تهران است.

شروع موسیقی با ویولن

مریم ویولن را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد و این ساز را  نزد حشمت سنجری آموخت .

آواز

آواز کلاسیک را نزد بهجت قصری، سوپرانوخوان مشهور ایرانی فرا گرفت.

همکاری با گروه کامکارها

مریم ابراهیم ‌پور

 ابراهیم‌پور در سال ۱۳۷۰ با ارسلان کامکار ازدواج کرد و وارد گروه کامکارها شد.

در سال ۱۳۷۱ نخستین کنسرت را با گروه کامکارها در شهر استکهلم اجرا کرد و از آن پس در کنسرت‌های مختلف از جمله در شهرهای مالمو، یوته بوری، کلن، فستیوال‌های فالون، WOMAD به همراهی اش با این گروه ادامه داد.

ابراهیم‌پور از سال ۱۳۷۳ عضو ارکستر سمفونیک تهران و نوازنده ویولن این ارکستر است. همچنین کنسرت های مستقلی در شهرهای سلیمانیه، اربیل و دهوک در کردستان عراق اجرا کرده است.

 از آثاری که ابراهیم‌پور در آنها خوانندگی کرده‌است می‌توان به آلبوم‌های «خاک» و «ئه وین»، موسیقی متن فیلم مسیح، و موسیقی‌های مجموعه‌های تلویزیونی ساختهٔ احمد پژمان، مجید انتظامی و بابک بیات اشاره کرد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.