مرتضی قائمی مدرس ویولنسل

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

همانطور که میدانید ویولنسل سازی است که شباهت ظاهری به ساز ویولن دارد اما از نظر اندازه و نحوه نواختن بسیار متفاوت از ویولن است.این ساز همانند ویولن در دسته سازهای زهی-آرشه ای قرار می گیرد که صدایی رسا و حجیم دارد.در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام شما را با مرتضی قائمی مدرس ویولنسل آموزشگاه موسیقی الهام آشنا نموده ایم.پس اگر به دنبال یادگیری این ساز با شکوه هستید، حتما این مطلب را بخوانید.

ویولنسل

همانطور که گفته شد، ویولنسل (ویلن سل) (Violoncello) که معمولا در زبان انگلیسی به اختصار چلو (Cello) و در حالت جمع چلی (Celli) نامیده می شود، از خانواده سازهای زهی آرشه ای است. بکارگیری این ساز در تک نوازی، در گروه موسیقی مجلسی و همچنین در بخش زهی های یک ارکستر متداول است. ویولنسل از ویولن و ویولا (ویولن آلتو) بزرگ‌تر است. در هنگام اجرا، این ساز در بین دو پای نوازنده قرار می‌گیرد و از طرفی دیگر، توسط میله‌ای که در انتهای آن تعبیه شده، روی زمین استوار می‌شود.

آموزش ویولنسل

مرتضی قائمی مدرس ویولنسل

مرتضی قائمی متولد سال ۱۳۶۷ می باشد. قائمی موسیقی را با آموزش ساز تار نزد استاد کیوان ساکت آغاز نموده است .

وی پس از فراگیری ساز تار، ساز ویولنسل را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب نمود و از سال ۱۳۸۹ تا به امروز مشغول فراگیری و نواختن ساز ویولنسل می باشد.

 مرتضی قائمی ویلون سل را  نزد اساتیدی چون مجید اسماعیلی، آیدین احمدی‌نژاد و خانم ژابیز زربخش فراگرفت است و ما‌‌‌بین این سالها چند دوره مستر کلاس را نیز در کشور ارمنستان و نزد استاد آرام تالالیان به پایان رسانده است.

وی همچنین چند دوره کورس تحصیلی را در کشور ایتالیا و دروس هارمونی، فرم و تئوری موسیقی را نزد آقای مهران روحانی گذرانده است.

تدریس

قائمی اکنون به عنوان یکی از مدرسین ساز ویولنسل با آموزشگاه موسیقی الهام همکاری می نماید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.