مدت زمان لازم برای یادگیری گیتار چقدر است؟

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سوال هایی که اغلب افراد علاقمند به ساز گیتار می پرسند ، مدت زمان لازم برای یادگیری گیتار می باشد.همیشه توجه داشته باشید که یادگیری امری زمان بر است و نیازمند تمرین و حوصله.اما برای انکه بتوانید برنامه خود را برای آموزش ساز گیتار مدیریت کنید در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام به این سوال که مدت زمان لازم برای یادگیری گیتار چقدر است پاسخ داده ایم، پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

انواع سبک های گیتار

اگرچه آموزش گیتار نسبت به سایر ساز ها به زمان کمتری نیاز دارد ، اما اگر در بهترین آموزشگاه موسیقی و با بهترین استاتید گیتار را فرا بگیرید باز هم بدون علاقه و استعداد نمی توان زمان را برای این آموزش محدود نمود.

در واقع ارکان اصلی آموزش هر چیزی به خصوص در زمینه های هنری، علاقه و استعداد فرد می باشد .

اگر این علاقه و استعداد را در خود می بینید می توانید در مدت زمان کوتاهی گیتار بنوازید.

گیتار داری چندین سبک می باشد اما به طور کلی گیتار دارای دو سبک مهم و اصلی کلاسیک و پاپ می باشد که با توجه به انتخاب شما ، زمان یادگیری گیتار می تواند متفاوت باشد.

انواع سبک های گیتار
انواع سبک های گیتار

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک سبکی است که با گیتار کلاسیک نواخته می شود.

این سبک به سال های ۱۷۵۰ تا ۱۸۲۰ میلادی برمی گردد.

 قطعاتی که در این سبک در صدها سال پیش هم ساخته شده با گذشت زمان ارزشمندتر هم شده است. سبک کلاسیک توسط غیر اسپانیایی ابداع شده و کاملا ملودیک و وابسته به نت خوانی می باشد .

 برخی از عموم اعتقاد دارند که سبک گیتار کلاسیک سبک بی روحی است که این از این نظر کاملا سلیقه ای می باشد. ملودی نوازی و آرپر در گیتارکلاسیک نقش اصلی دارند.

سبک پاپ

موسیقی پاپ برگرفته شده از واژه popular به معنای مردمی می باشد.

در این سبک از موسیقی، احساسات به طور کاملا ساده و صمیمی به مخاطب انتقال داده می شود. موسیقی پاپ از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

 بخش اول ملودی

 بخش دوم آرپژ (آکورد) که همراهی کننده ملودی است.

 ریتم نوازی و آواز خواندن همراه با گیتار در این سبک بسیار اهمیت دارد. برای نواختن گیتار پاپ هم می توان با انگشت (فینگراستایل) و هم می توان با مضراب یا پیک (پیک استایل) بر سیم ها ضربه زد.

سبک فلامنکو

سبک فلامنکو ریشه در موسیقی اصیل اسپانیایی دارد.

این سبک در اوایل فقط رقص و آواز بوده است و گیتار فقط یک همراه کننده به حساب می آمد، اما بعدها در اوایل قرن دهم گیتار نقش پررنگی در سبک فلامنکو پیدا کرد که حتی قطعات بیکلام گیتارفلامنکو ساخته شد.

سبک فلامنکو یک سبک کاملا حرفه ای است که نیاز به تمرین زیادی دارد.

مدت زمان لازم برای یادگیری گیتار چقدر است؟

مدت زمان لازم برای یادگیری گیتار

زمان لازم برای آموزش سبک پاپ

در آموزش سبک پاپ که تمرکز بیشتر روی قطعه نوازی و آموزش ریتم و آکورد است اساتید به آموزش در این سبک می پردازند.

برای یادگیری گیتار در این سبک در ابتدا بین سه تا شش ماه زمان لازم است.

در این مدت ،مبانی موسیقی ، نت ها ، مفهوم زمان بندی و …به هنرجو آموزش داده می شود. ضمن اینکه در این دوره به آموزش تعدادی آهنگ روی ساز نیز پرداخته می شود.

در دوره دوم آموزش گیتار ،اندکی تخصصی تر دنبال می شود و  آموزش تکنیک های مختص این سبک و همچنین آموزش تخصصی ریتم و آکورد مد نظر خواهد بود.

مدت زمان یادگیری این دوره عموما بین شش ماه تا نه ماه می باشد.

زمان لازم برای آموزش سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک بیشتر به آموزش تخصصی موسیقی پرداخته می شود و به نوعی سواد موسیقی را به هنرجویان می آموزند. یادگیری صحیح موسیقی از جنبه های دیگر همچون آهنگسازی و خلاقیت در موسیقی نیز بسیار حائز اهمیت است.

در پایان این دوره ها هنرجو قادر خواهد بود تا علاوه بر نوازندگی تخصصی در گیتار ،درک درستی نیز از موسیقی داشته باشد.

مدت زمان یادگیری این سبک بین یک سال و نیم تا دو سال است.

البته باید توجه داشت زمان های گفته شده با توجه به تمرین و تلاش هنرجو بوده و دوره های آموزشی می تواند شامل زمان بیشتر یا کمتری باشد.

بهترین آموزشگاه گیتار

بهترین آموزشگاه گیتار

اگر سبک خود را انتخاب نموده اید، آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان بزرگترین آموزشگاه موسیقی در شرق تهران ،با بهترین اساتید گیتار ،آماده آموزش گیتار به هنرجویان علاقمند می باشد.همچنین می توانید از مشاوره رایگان ما نیز برای انتخاب بهتر مسیر هنری خود استفاده نمایید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.