ماهور زمانه پور مدرس تنبک

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

تنبک یکی از سازهای کوبه‌ای ایرانی است. این ساز پوستی، از نظر سازشناسی جزء طبل‌های جام‌شکل محسوب می‌شود. اگر شما هم به یادگیری این ساز علاقه دارید، در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با ماهور زمانه پور مدرس تنبک این آموزشگاه بیشتر آشنا شوید.

ماهور زمانه پور مدرس تنبک

ماهور زمانه پور متولد فروردین ماه ١٣۶۴ شهر سنندج میباشد. وی در خانواده ایى پر ازنواى ساز، دوران کودکی خودرا اغاز کرد. در سن ٧ سالگی آموزش ساز تنبک را نزد مادر خود( گلریز عندلیبى )و سپس اساتید خسرو ژیان ،فرهوود کمانگر فرا آموخت.

 کسب مقام اول در جشواره فجر سال هاى(٧٣) ،(٧۴) ومقام دوم در سال (٧۵)، کسب مقام اول در (٧) دوره جشواره (کردى)از سال (١٣٧٣)تا(١٣٨٠) در سنندج با ساز تنبک، اشتیاق او را به ادامه راه بیشتر کرد.

با ورود به دانشکده موسیقی از تجارب استادید بزرگوار (ارژنگ کامکار) و (بابک رکنی) والا بهره مند شد. اولین تجربه گروه نوازی  این هنرمند همکاری با گروه بزرگسالان سنندج به خوانندگى کمال صفى خانى  در سن ١٣ سالگى بود .

دومین تجربه گروه نوازی در سن ١۶ سالگی با گروه مولانا به سرپرستى استاد محمد جلیل عندلیبى در فستیوال کردستان عراق به  خوانندگى استاد فرج علیپور و شاهو عندلیبى و تجارب گروه نوازی دیگر خود را با گروهای بسیاری از سال ۱۳۸۰ تا به کنون داشته است.

زمانه پور عضو خانه موسیقى و دارای دیپلم افتخار از دانشگاه پیام نور سنندج، دیپلم افتخار از کشور لبنان (شرکت در هفته فرهنگى) می باشد. همچنین ۳ دوره مقام اول و دوم جشواره فجر (جوان)ایران و ٧ دوره مقام اول جشواره کوردى (سنندج) را کسب نموده است. لوح یادبود از شبکه کورد ست (کوردستان عراق)بابت همکارى چندین ساله ، مدرک معادل هنرى(درجه ٣)معادل با لیسانس دانشگاه تهران ،فوق دیپلم موسیقى از دانشگاه علمى کاربردى واحد ۴۶ تهران از دیگر فعالیتهای هنری وی می باشد.

تدریس  تنبک

زمانه پور در آموزشگاه های متعددی به تدریس تنبک مشغول بوده است. هم اکنون ماهور زمانه پور به عنوان مدرس تنبک با آموزشگاه موسیقی الهام همکاری می نماید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.