فایل میدی چیست؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

MIDI استانداردی صنعتی برای برقراری ارتباط میان دستگاه های مختلف موسیقی با یکدیگر و کامپیوتر است. مهمترین ویژگی MIDI که باعث موفقیت آن نیز شده است عدم ارسال محتویات صدا بصورت آنالوگ بین دستگاه های موسیقی است. در واقع در این استاندارد برای اجرای هر نت پارامترهای لازم کیفی و کمی، تهیه و بصورت دیجیتال به دستگاه های موسیقی ارسال می شود.در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام بیشتر بخوانید.

فایل میدی چیست؟

Musical Instrument Digital Interface یا به اختصار فایل میدی MIDI ، یک فرمت انتقال نت های موسیقی و در اصطلاح یک رابط دیجیتال برای انتقال نت های موسیقی در بین سازها ، اینسترومنت ها و نرم افزارهای موسیقی و آهنگسازی است.

حجم فایل های ویدیویی بسیار بسیار اندک و در حد کیلوبایت است. هر اتصال میدی در فایل MIDI تا ۱۶ کانال از اطلاعات و نت های سازهای مختلف را می تواند در خود جای داده و منتقل کند.

فایل میدی MIDI
فایل میدی MIDI

استفاده از فایل میدی در تنظیم

برای اینکه در اف ال استودیو از فایل های میدی استفاده نمایید ، روال بسیار ساده ای پیش روی شماست. کافیست یک لاین وی اس تی باز کرده و فایل میدی مدنظر را بر روی پترن آن ، Drag and Drop کنید. براحتی فایل با وی اس تی انتخابی شما به پروژه اضافه شده و قابلیت اجرا خواهد داشت.

مزایای فایل های میدی آماده

  • نوشته شده توسط برترین پرودیوسرها و موزسین ها
  • تنوع و نت نویسی حرفه ای
  • مناسب با سلایق و سبک های مختلف
  • رنگ و جلای حرفه ای به تنظیم

از فایل های آماده میدی استفاده کنیم یا نه؟

یکی از سوالاتی که در مورد فایل های آماده میدی وجود دارد،استفاده کردن یا نکردن از آن است.بسیاری از افراد متخصص در حوزه موسیقی معتقدند نباید از این فایل ها استفاده نمود زیرا می تواند از رشد و خلاقیت شما جلوگیری نماید.

اما می توانید برای شروع با فایل های میدی تمرین نموده و کم کم در MIDI ها تغییرات ایجاد کرده و در انتها از الگوهای آنها استفاده کنید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.