علیرضا مظفری پور مدرس هارمونیکا (ساز دهنی)

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سازهای کوچک و قابل حمل که صدای بسیار زیبایی دارد، ساز دهنی یا هارمونیکا می باشد.این ساز در دسته سازهای بادی و زبانه آزاد قرار میگیرد که دارای انواع مختلفی است.در آموزشگاه موسیقی الهام این ساز توسط علیرضا مظفری پور تدریس می شود.

ساز دهنی یا هارمونیکا

همانطور که گفته شد، سازدهنی یا هارمونیکا جزو سازهای بادی است و در خانوادهٔ سازهای زبانه آزاد (Free Reed Instruments) قرار می‌گیرد. تولید صوت در این نوع سازها نتیجه ارتعاش یک زبانه (Reed) از جنس فلز است که تنها یک سر آن به بدنه ساز متصل شده و انتهای دیگرش می‌تواند آزادانه حرکت کند. به ارتعاش درآمدن این زبانه‌ها در اثر عبور جریان هوا موجب تولید صدای ساز می‌شود. از سایر سازهای این خانواده می‌توان ملودیکا (Melodica)، کنسرتینا (Concertina) و آکاردئون (Accordion) را نام برد. شاید برخی مواقع متوجه شباهت موجود بین صدای سازدهنی و آکاردئون شده باشید. این شباهت در جنس صدا، در واقع به خاطر شباهت در ساختمان این سازها و نحوه تولید صوت در آنها است.

علیرضا مظفری پور مدرس هارمونیکا (ساز دهنی)

علیرضا مظفری پور متولد سال ۱۳۶۳ می باشد. مظفری پور فارغ التحصیل از دانشگاه تهران و در مقطع کارشناسی ارشد (رشته مدیریت بازرگانی) است. وی به علت علاقه بسیاری که به موسیقی داشت پا به این عرصه نهاد.

 مظفری پور یادگیری سازدهنی (هارمونیکا) را از سال ۱۳۸۵ و نزد استاد منصور پاکزاد آغاز نمود. وی با بهره بردن از آموزش‌های اساتید بین‌المللی چون استیو بیکر یادگیری این ساز را ادامه داد.

علیرضا مظفری پور مدرس هارمونیکا (ساز دهنی)

فعالیت های هنری

از جمله فعالیت‌های هنری علیرضا مظفری پور می‌توان به شرکت در کنسرت های متعددی در فرهنگسرای نیاوران، قیطریه، اشراق اشاره نمود.وی همچنین همکاری با گروه آوای ماندگار، ارکستر اکادمیک تهران و ارکستر حسن خانی را در کارنامههنری خود به ثبت رسانده است.

تدریس ساز هارمونیکا

علیرضا مظفری پور به دلیل علاقه ای که به تدریس این ساز داشت، آموزش این ساز را در آموزشگاه های وسیقی آغاز نمود. مظفری پور اکنون به عنوان مدرس سازدهنی (هارمونیکا ) در آموزشگاه موسیقی الهام فعالیت دارد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.