علیرضا بشردوست مدرس سنتور

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

ساز سنتور از جمله سازهایی است که در موسیقی سنتی ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد و محبوبیت بسیار زیادی در میان اهالی هنر دارد. سنتور، نوعی ساز زهی-کوبه‌ای (نوعی دولسیمر چکشی) و سازی با اصالت موسیقی ایرانی است. این ساز، از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمهٔ چوبی (مضراب) نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود. اگر به این ساز علاقه دارید در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با علیرضا بشردوست، مدرس سنتور آموزشگاه موسیقی الهام بیشتر آشنا شوید.

علیرضا بشردوست مدرس سنتور

علیرضا بشردوست در سال ۱۳۶۱ متولد گردید. وی به سنتور علاقه زیادی داشت و یادگیری ساز سنتور را از سال  ١٣٧٢ و نـزد اسـتـاد غـلامرضـا مـشایـخـی آغاز نمود و پس  از آن دوره‌های ردیـف نـوازی را نیز از ایشـان فرا گرفت.

بشردوست در سال ۱۳۸۵ برای تکمیل دوره‌های عالی و فوق عالی، نزد استاد اردوان کامکار رفت .

در ادامه این مسیر هنری، برای بالا بردن توانایی خود در این زمینه از محضر اساتیدی چون پشنگ کامکار و هوشنگ کامکار نیز بهره برد.

فعالیت های هنری علیرضا بشردوست

علیرضا بشردوست در فعالیت های هنری بسیاری شرکت داشته است. اجرای کنسرتهای متعدد در داخل و خارج از کشور با گروههای مختلفی همچون سایه‌سار، آوای ماندگار، آوای عندلیب (کردی)، تال و گهر (لری)، ارکستر آکادمیک تهران، ارکستر حسنخانی و غیره در کارنامه هنری او به چشم می‌خورد.

وی همچنین در ضبط چندین موسیقی فیلم و آلبوم همچون نگاه آشنا، روزهای خوب، برای تویی که نمی شناختمت و... همکاری داشته است.

تدریس سنتور

علیرضا بشردوست از سال ١٣٨١ تدریس را به طور جدی آغاز نمود و تا کنون با آموزشگاههای متعددی همکاری داشته است. وی هم اکنون با آموزشگاه موسیقی الهام در زمینه تدریس ساز سنتور فعالیت می کند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.