کلاس آموزش سنتور در نارمک و شرق تهران

کلاس آموزش سنتور در نارمک

سبک زندگی امروزی سبب بروز مشکلاتی مانند استرس، بی‌خوابی، اضافه وزن، عصبانیت و سایر موارد مشابه  شده است. جالب است بدانید که تمامی این مشکلات گاهی با موسیقی بهبود می‌آید گوش کردن به موسیقی سطح استرس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد علاوه بر فواید روحی و معنوی موسیقی همچنین می تواند به عنوان منبع مهمی برای کسب درآمد باشد .یکی از این آلات موسیقی سنتور است که خصوصا در بین ایرانیان محبوبیت خاصی دارد.اگر شما هم به موسیقی و سنتور علاقه دارید و به دنبال کلاس آموزش سنتور در نارمک هستید ،این مطلب را بخوانید.

 معرفی کوتاهی از سنتور

سنتور ساز زهی موسیقی ایرانی است. فرهنگ دهخدا سنتور را این‌گونه معرفی کرده که سنتور از سازهای ایرانی به شکل ذوذنقه است که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور ۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.

سنتور، سازی کاملاً ایرانی است که برخی ساخت آن را به ابو نصر فارابی نسبت می‌دهند کهن‌ترین نشانه‌ای که ازاین ساز برجامانده، از سنگ‌تراشی‌های آشور و بابلیان  ( ۵۵۹سال پیش از میلاد )  است.

کلاس آموزش سنتور در منطقه نارمک

نوازندگان نامدار

از نوازندگان نامدار قدیم سنتور می‌توان از محمدصادق خان، علی‌اکبر شاهی، سماع حضور،حبیب سماعی ؛ ابوالحسن صبا  ؛ حسین صبا،  و از نوازندگان دهه‌های اخیر می‌توان  فرامرز پایور ؛ محمد حیدری ؛ محمد کیانی ؛ پرویز مشکاتیان ؛ حسین ملک ؛ سوسن دهلوی ؛ پشنگ کامکار ؛ جوادبطحایی و اردوان کامکار   نام برد. از سازندگان مشهور سنتور هم می‌توان به داریوش سالاری  اشاره کرد.

ممکن است شما هم علاقه و استعداد را در خود دیده باشید و تمایل به آموختن موسیقی خصوصا ساز پرطرفدار سنتور داشته باشید، در ابتدا باید انتخابی صحیح از یک آموزشگاه را در نظر داشته باشید .

پس از علاقه به ساز ،مکان و امکان دسترسی  و چگونگی تردد به این آموزشگاهها، اساتید و مربیان و همچنین محیط آن اولین اولویت انتخاب شما باید باشد .

اگر در نارمک و یا حتی هر نقطه تهران زندگی می کنید و به دلیل علاقه به موسیقی قصد انتخاب یک آموزشگاه خوب را دارید، آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین آموزشگاههای شرق تهران می تواند گزینه خوبی برای شما باشد .

جذب هنر نیاز به روشهای تشویق هنری و تخصصی دارد که خوشبختانه آموزشگاه موسیقی الهام با بکارگیری استادان مجرب این رشته موسیقی این شرایط را برای هنرجویان فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.