چرا کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن ضروری است؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سوالات متداول هنرجویان ساز ویولن، اهمیت یادگیری سلفژ پیش از شروع یادگیری ویولن می باشد. به همین دلیل در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن ضروری است؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن ضروری است؟

سلفژ یک متد آموزش موسیقی است که در آن مهارت شنیداری و آوایی تقویت می شود. باید اضافه کرد که در موسیقی مهارت شنیداری از مهارت های اصلی به شمار می آید .

سازهایی مثل ویولن، ویولنسل ، کمانچه و عود به دلیل نداشتن پرده بندی روی دسته ساز ،نیازمند مهارت بالای شنیداری می باشد تا بتوان درست و دقیق اجرا شوند و در اجرای آن فالشی و ناکوکی نداشته باشد .

همچنین، از متدهای آموزشی موسیقی به هنرجوهای ساز از جمله ساز ویولن این است که هنرجوها بتوانند قطعات خودشان را قبل از اجرا به صورت آوازی به اجرا در آورند و این روش به بیان درست، به هنرجو کمک می کند تا بتواند اجرای بهتر و بدون نقصی را ارائه دهد.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، گذراندن دوره های سلفژ به هنرجوهایی که میخواهند ساز ویولن را یاد بگیرند توصیه می شود تا بتوانند با افزایش مهارت های خودشان در زمینه نت خوانی و تئوری موسیقی و مهارت شنیداری، به هنرمند و موزیسین توانا و موفق تری تبدیل شوند.

چرا کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن ضروری است؟

اهمیت سلفژ برای یادگیری ویولن

کلاس سلفژ برای یادگیری ویولن الزامی است به دلیل آن که ساز ویولن بدون فرت است و دقیقا معلوم نیست که انگشت ها باید در کدام قسمت فینگر برد فرت بیایند تا فرکانس دقیق ان نت تولید شود، اگر مهارت شنیداری خود را تقویت نکنیم و مسلط به نت خوانی نباشیم دریادگیری ساز ویولن با مشکل رو به رو می شویم پس رفتن به کلاس سلفژ به هنرجویان ویولن پیشنهاد می شود تا راحت تر بتوانند فرکانس نت ها و فالش بودن و نبودن نت هارا درک کنند.

علاوه برآن اگر میخواهید به سطح حرفه ای در موسیقی برسید و به همه تکنیک های آن مسلط باشید لازم است که موسیقی را به صورت تئوریک هم بلد باشید .

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.