سبک نیو ایج، سبکی با کاربردهای درمانی!

یکی از سبک هایی که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سبک نیو ایج می باشد.این سبک به علت نوع موسیقی ای که در جهت سلامت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این سبک بیشتر آشنا شوید.

سبک نیو ایج

موسیقی نیو اِیج به  یا عصر جدید یا عصر نو یکی از سبک‌های شناخته‌شدهٔ موسیقی است که هدفش الهام‌بخشی هنری، ایجاد آرامش روحی و مثبت‌اندیشی می‌باشد. شنوندگان این سبک موسیقی معمولاً از آن برای یوگا، مراقبه، مطالعه، مهار استرس، یا ایجاد فضای آرامش‌بخش استفاده می‌کنند.

این نوع موسیقی مرتبط با  جنبش عصر جدید و همچنین  محیط زیست گرایی دانسته می‌شود.هارمونی ها در موسیقی نیو ایج ازنت های تکرارشونده بم ؛ که عموماً از واریاسیون‌های مختلف یک الگو بدست می‌آیند ؛ ساخته می‌شوند. در بسیاری از نمونه‌های این نوع موسیقی صداهای ضبط شده از طبیعت (همچون صدای پرندگان، آب، باران و غیره) در ابتدای قطعه، یا در طول قطعه، بکار گرفته شده‌است.

سبکی برای بیان عواطف و احساسات درونی

نیو ایج سبکی در موسیقی است که تاکید بسیار زیادی بر بیان عواطف و احساسات درونی دارد. این موسیقی معمولا از درون مایه آرام و آرامش بخش برخوردار است. آنجه در این آثار بسیار شاخص می باشد نوعی تاکید ویژه بر معنویت و مسائل روحی است.

حتی برخی از آثار این سبک را می توان در مواردی چون موسیقی درمانی نیز به کار برد. موسیقی دان های این سبک معمولا از دانش و توانایی بسیاری بر خوردار هستند و به خوبی می توانند شنوندگان را جذب آثار خود کنند.

سبک موسیقی New Age زیر شاخه سبک موسیقی الکترو آکوستیک می باشد که با هدف رهایی بخشیدن مردم از نارحتیها و افسردگی های ناشی از خرابی های بعد جنگ جهانی دوم بوجود آمد و توسط آهنگسازی ژاپنی به نام کیتارو به اوج خودش رسید .

تاریخچه موسیقی نیو ایج :

موسیقی‌دانان متعددی از سبک‌های گوناگون - همچون موسیقی فولک، مینیمال، الکترونیک و جاز - بر موسیقی نیو ایج تأثیرگذار بوده‌اند. طی دههٔ ۱۹۷۰ سبک‌ها و ترکیب‌های مختلفی از موسیقی نیو ایج الکترونیک، تجربی و آکوستیک به وجود آمدند که شامل موسیقی آسیایی مانند گیتارو و یلو مجیک ارکسترا نیز هست.

 

از آلبوم مجموعهٔ طیف اثر استیون هالپرن که در سال ۱۹۷۵ منتشر شد معمولاً به عنوان اثری که باعث راه‌اندازی جنبش موسیقی نیو ایج شد یاد می‌شود. در آغاز، نیو ایج عموماً توسط شرکت‌های مستقل تولید و فروخته می‌شد. آلبوم‌های نیو ایج در فروشگاه‌های غیرموسیقایی مانند کتابفروشی‌ها، کادوفروشی‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی سالم فروش قابل توجهی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.