آشنایی با سبک موسیقی هاوس

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

یکی از سبک های موسیقی ، سبک هاوس می باشد که طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام به معرفی این سبک پرداخته ایم.پس لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سبک موسیقی هاوس

هاوس عموماً از سازهای ضربی سبک دیسکو استفاده می‌کند، مخصوصاً هنگام استفاده از طبل باس بر روی هر ضرب، می‌تواند شامل یکسینث‌ سایزر نمایان برای خط باس، درامز الکترونیک، افکت‌های الکترونیکی و نمونه‌های فانک و پاپ و صدای خواننده با تأثیر از افکت پس‌آوایی و بازآوایی باشد.

در ایران این موسیقی طرفداران زیادی دارد که اغلب در حوزه موسیقی پاپ و ترنس مشغول هستند و در جشن‌ها، عروسی‌ها و پارتی‌ها با این سبک موسیقی به شادی می‌پردازند.

به عبارتی دیگر موسیقی هاوس یکی از ژانرهای موسیقی به شمار می رود که گروه گسترده ای از سبک های موسیقی الکترونیک را در بر می گیرد.

ساختار ترانه در سبک موسیقی هاوس

سبک موسیقی هاوس

در مورد ساختار ترانه در این نوع موسیقی می توان گفت که به طور معمول شامل موارد متفاوتی مانند یک مقدمه، ترجیع بند (chorus)، قسمت های نظمی مختلف (verse)، قسمت میانی و یک قسمت پایانی (outro) است.

رشد و پیشرفت سبک هاوس

رشد و پیشرفت این سبک از موسیقی از اوایل دهه ۸۰ میلادی شکل گرفت آن هم بعد از اینکه سبک موسیقی دیسکو رایج شد. اکثردی جی ها سعی کردند موسیقی دیسکو را به گونه ای که کمتر شبیه موسیقی پاپ باشد، تغییر دهند.

نحوه تولید موسیقی هاوس (House) به طور معمول روی لوپ های سنگین باس و توسط یک سینتی سایزر و یا ازسمپل هایی از ترانه های دیسکو است. تمپوهایی که در ترانه های این ژانر موسیقی وجود دارد بین ۱۱۸ تا ۱۳۵ بایت بر دقیقه است.

جشنواره‌های زیادی مانند تومارولند (تومورو لاند)، اولترا موزیک فستیوال و… در همه نقاط دنیا برگزار می‌شود و افراد مشهور در موزیک به خصوص دی جِی‌ها آخرین آثار و شاهکارهای خود را به جهانیان نشان می‌دهند. افراد در این جشنواره‌ها پرچم کشور خود را به نشانه صلح جهانی بالای سر خود می‌برند.

شاخصه‌های اصلی سبک موسیقی هاوس

ژانر موسیقی هاوس گروه گسترده‌ای از سبک های موسیقی الکترونیک را دربر می گیرد. هر یک از زیر‍ ژانرهای متعدد هاوس، انواع مختلف صداها و تأثیرات را بکار می‌گیرند و عموماً قالب ریتم‌های ۴/۴ درام ماشین با ضربه (kick) روی هر بیت را دنبال می‌کنند. این شامل اصوات ترکیبی پر احساس دیپ هاوس (deep house) ، سینت‌های هارد هاوس (hard house) ، احساس آرامش و اتمسفریک امبینت هاوس (ambient house) ، وز وز فرکانس پائین الکترو هاوس (electro house) می‌شود.

 سایر جنبه‌های موسیقیایی مشترک شامل استفاده‌ی زیاد از تکرارها، خطوط باس ترکیبی، سمپلرها، های هت (hi hats)، اسنیر (snare) و کف زدن (clap) می باشد.

هنرمندان معروف سبک موسیقی هاوس  

آویچی (Avicii)، دیوید گوئتا (David Guetta)، دیدمائو (deadmau)، هاوس مافیا سوئدی (Swedish House Mafia)، فرانکی ناکلز (Frankie Knuckles)، افروجک (Afrojack)، هاردول (Hardwell)، دفت پانک (Daft Punk)، کلاود ون استروک (Claude Von Sroke)، بنی بناسی (Benny Benassi)، زد (Zedd)، ولفگانگ گارتنر (Wolfgang Gartner)، دنی تناگلیا (Danny Tenaglia)، اریک موریلو (Erick Morillo)، ساشا (Sasha).

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.