آشنایی با ساز مدرسه ! ساز مثلث

آشنایی با ساز مدرسه ! ساز مثلث

اگر به زنگ شروع مدارس دقت کرده باشید حتما این ساز را دیده اید. سازی مثلثی شکل که شروع مدارس را اعلام می کند.البته باید بدانید که این ساز فقط برای مدارس کاربرد ندارد و در سمفونی ها نیز نواخته می شود. بله ! در سمفونی ها نیز از نوای این  ساز بهره گرفته می شود. در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این ساز بیشتر آشنا شوید.

ساز مثلث

در واقع ساز مثلث (به انگلیسی: Triangle) نوعی ساز کوبه‌ای است یعنی با  ضربه زدن نواخته می شود. این ساز یک سه‌ ضلعی فلزی است که یک رأس آن باز است و با نواختن میلهٔ فلزی دیگری بر روی بدنهٔ آن، صدایی موسیقایی تولید می‌شود.

این ساز در ارکستر سمفونیک با دیگر سازهای کوبه‌ای همراهی می‌کند و نوای بسیار زیبایی را تولید می نماید.

آشنایی با ساز مدرسه ! ساز مثلث

ساختار ساز

همانطور که پیش تر گفته شد ،مثلث از میله فولادی با قطری حدود یک سانتیمتر و سوزنی از همان جنس تشکیل شده‌ است. میله اصلی در دو نقطه خم می‌شود و شکل مثلث به خود می‌گیرد. مثلث بدون کوک یا ارتفاع صوتی معین است و صدایی تیز و زنگوار تولید می‌کند.یکی از خوبی های این ساز همین است و به کوک کردن نیاز ندارد اما به تنهایی نیز برای نواختن موسیقی کافی نیست و بیشتر یادآور همان دوران مدرسه خواهد بود.

موسیقی کودک

جهت آموزش موسیقی کودک و کلاس ارف از این ساز بهره گرفته می شود زیرا آموزش ریتم به کودکان یکی از مهمترین فعالیت ها در کلاس ارف است. سازهای پرکاشن یکی از مهمترین ابزارها برای آموزش موسیقی به کودکان بشمار می آید.

شما می توانید زیر نظر اساتید با تجربه آموزشگاه موسیقی الهام ، بهترین تجربه ها را در زمینه آموزش موسیقی کودک داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.