ساز درام کیت چیست ؟

شاید شما هم تا به حال مجموعه ای از طبل ها را در قالب یک ساز دیده اید.این ساز گاها به اشتباه جاز خوانده می شوداما در واقعیت این ساز درام نام دارد و در واقع جاز نوعی از سبک موسیقی می باشد.در دامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با سار درام کیت بیشتر آشنا شوید.

ساز درام کیت چیست ؟

درامز یا درام ست به انگلیسی (Drum) که در زبان انگلیسی به معنی طبل است، در زبان فارسی معادل «Drum Kit» به معنی مجموعه ای از طبل ها، سنج ها و گاهی دیگر سازهای کوبه ای است که روی پایه های مخصوص و اتصالات خاص قرار می گیرند اطلاق می شود. این مجموعه در قالب یک ساز جدا شناخته می شود و به نوازنده ی آن درامر یا درامرز می گویند.

تاریخچه

قبل از تشکیل ساز درام ، از طبل و سنج ها در موسیقی های نظامی و ارکسترال به شکل جدا ، هرکدام توسط پرکاشنیست ها نواخته می شد .

از سال ۱۸۴۰ میلادی ، از پدال برای نواختن چندین ساز در آن واحد استفاده شد و اما با اینکه از این پدال تا حدودِ ۷۵ سال هم استفاده کردند ولی باز هم به چرخه تولید انبوه نرسید.

در نهایت در سال ۱۸۶۰ برای ترکیب چندین ساز با هم اقداماتی توسط نوازندگان صورت گرفت .سازی به نامِ دابل درامینگ یا Double Drumming ساخته شد که نواختن آن با چوبک طبل و پدال ها صورت می گرفت .

سبک هایی که در آن درام نقش دارد

ساز درام در سبک های مختلفی همچون  جز ؛ کانتری ؛ راک ؛ بلوز ؛ پاپ و زیر مجموعه های آنها استفاده ی فراوان می شود و امروزه یکی از سازهای اصلی گروه های موسیقی پاپ و پای ثابت کنسرت ها و اجراهای زنده ی آنها می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.