چه سازهایی در سبک راک مورد استفاده قرار می گیرد؟

در موسیقی سبک های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارد که ویژگی های این سبک ها آن ها را از هم متمایز می نماید.راک یکی از سبک های موسیقی ریتمیک به شمار می آید . در این نوع از سبک موسیقی از امواج بلند با ضرب آهنگ یکنواخت استفاده می شود و این یکی از بارزترین ویژگی سبک موسیقی راک محسوب می شود.اما چه سازهایی در سبک راک مورد استفاده قرار می گیرد؟در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام بخوانید.

چه سازهایی در سبک راک مورد استفاده قرار می گیرد؟

یکی از ویژگی های شاخص موسیقی راک، استفاده از گیتار الکتریک در نوازندگی آن است. همچنین گیتار باس، درامز و ریف‌هایriffs  تکراری هم ویژگی های دیگری هستند که راک را از دیگر سبک های موسیقی جدا می کنند. تاکید راک، روی بیت ها یا ضرب آهنگهاست.

از سال ۲۰۰۰ کلا موسیقی راک به سمت الکترونیک شدن و ترانه‌هایی که بیشتر ریشه در موسیقی پاپ دارد رفت. در اوایل سال ۲۰۰۰ سبکی جدید به نام رپ راک (Rap Rock) خلق شد. این سبک در آن زمان به دلیل تلفیق دو سبک کلا جدا از هم بسیار طرفدار پیدا کرد.

چه سازهایی در سبک راک مورد استفاده قرار می گیرد؟

سازهای موسیقی راک

گیتار الکتریک، گیتار باس، درامز، پیانو، کیبورد، گیتار آکوستیک، سینتی سایزر و ووکال از سازهای مهم ژانر موسیقی راک (Rock) محسوب می‌شوند. سازهای موسیقی کلیددار، مانند ارگ و پیانو، اغلب در انواع مختلف موسیقی راک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در تاریخچهٔ راک و اوایل توسعهٔ این نوع موسیقی، استفاده از سازهای بادی برنجی و چوبی، مانند ساکسوفون، بطور عمومی در بعضی سبک‌ها رایج بودند، اما در سبکهای فرعی جدیدی که از سال ۱۹۹۰ به وجود آمد، کمتر مورد استفاده هستند.

موسیقی راک از نظر وسعت زیرشاخه‌ها بسیار گسترده است و از نظر تأثیرات اجتماعی و گستردگی شنوندگانش در بین دیگر سبک‌های موسیقی قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.