زایلوفون یک شروع عالی موسیقی کودک

زایلوفون چیست؟

از سازهایی که صدای زیبایی دارد و نواختن آن نیز کار چندان سختی نمی باشد، ساز زایلوفون یا Xylophone  می باشد. این ساز احتمالا ریشه ای اندونزیایی دارد و معنای آن در زبان یونایی آوای چوبی می باشد.

زایلوفون سازی است که معمولا در خانواده سازهای کوبشی قرار می گیرد اما در اینگونه ساز ها نحوه صدا دهی و اصلا خود ساز با دیگر سازهای کوبه ای متفاوت است چرا که در این ساز هر چند که به وسیله ضربه صدا تولید می شود اما صدایی که تولید می شود فقط یک صدای صرف برای تولید ریتم نیست بلکه هر یک نت مشخصی را اجرا می کند.

موسیقی کودک

زایلوفون و موسیقی کودک

اگرچه این ساز مانند سایر ساز ها برا نواختن به آموزش نیاز دارد اما به نسب آسان تر است. البته زایلوفن سازی است که مختص سن خاصی نیست ولی به دلیل ساختار ساده و ملموس آن و همین طور به دلیل نوازندگی ساده آن معمولا در موسیقی کودک بسیار مورد توجه است.

به ترتیبی که جزء اولین ساز هایی است که در موسیقی کودک به کودکان آموزش داده می شود.

البته مدل های کوچک تر آن برای استفاده کودکان به شکل های مختلف تولید شده است که بسیار کوچک و سبک و قابل حمل می باشد و کودکان می توانند ارتباط خوبی با آن برقرار کنند معمولا با نام بلز شناخته می شوند.

اگر می خواهید کودک شما آموختن موسیقی را شروع نماید ، این ساز یک یاز بهترین گزنیه ها برای شروع می باشد زیرا مفاهیم موسیقی را به آسانی به کودک منتقل نموده و او را به ادامه مسیر علاقمند می سازد.

اگر شما هم به نواختن این ساز علاقه دارید ، آموزشگاه موسیقی الهام هم در زمنیه بزرگسال و هم در زمینه موسیقی کودک ، با بهترین اساتید این زمینه ، آموزش زایلوفون را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.