رپ بتل چیست ؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

 رپ به عنوان یکی از سبک های پر طرفدار موسیقی ، مانند سایر سبک های موسیقی دارای اصطلاحات خاصی می باشد که برای آشنایی بیشتر با سبک ها بهتر است با این اصطلاحات نیز آشنا شوید.اگر به رپ علاقه دارید در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم شما را با رب بتل یا بتل رپ آشنا کنیم، پس لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رپ بتل چیست ؟

رپ بتل  یا بتل رپ که به عنوان نبرد رپ نیز شناخته می‌شود، نوعی مسابقه با سبک رپ خوانی است که بین دو یا چند رپر اجرا می‌شود که شامل فخرفروشی، توهین و بازی با کلمات است.

به معنایی دیگر،رپ بتل به مسابقه‌ هایی گفته می‌ شود که در آن مسابقه ها دو فرد شرکت می‌ کنند و رو به روی هم قرار می گیرند و هر کدام به مدت ۴۵ ثانیه فرد مقابل خود را دیس می کنند. به این گونه که فرد اول به مدت ۴۵ ثانیه برای فرد دوم شعر می‌ گوید، به گونه ای که فرد را مورد تحقیر قرار میدهد و یا به اصطلاح دیس می کند. بعد از آن فرد دوم نیز به مدت ۴۵ ثانیه فرد اول را دیس می کند و برای او شعر می‌ گوید. این مسابقات به شدت محبوب و پرطرفدار هستند و از هیجان بسیار زیادی برخوردار می باشند.

همانطور که گفته شد، بتل رپ اغلب به صورت بداهه و در اجراهای زنده صورت می گیرد.

رپ بتل

بتل رپ از سالهای اولیه ظهور این سبک موسیقی ، بخشی جدایی ناپذیر از هیپ هاپ بوده است و دوران های مختلفی را پشت سر گذاشته است.

مبارزات رپ اغلب برای تحت تاثیر قرار دادن جمعیت با رپ های خلاقانه نوشته و اجرا می شوند  و دانستن طیف گسترده ای از سبک های رپ نیاز می باشد.

در سال های اخیر ، محبوبیت بتل رپ افزایش یافته و آن را بیش از پیش پیچیده  نموده و با کیفیت بیشتری نسبت به قبل اجرا می شود.

نوتوریوس بی.آی.جی یکی از رپران معروف و مشهور جهان است که در سال ۱۹۹۲ تا سال ۱۹۹۷ در عرصه موسیقی و در سبک های رپ، هیپ هاپ و … فعالیت می‌ کرده است. از او به عنوان یکی از رپرانی که بهترین Rap Bettel ها را اجرا می کرده است، یاد می‌ شود. او در این زمینه الگوی خیلی از رپران جهان می باشد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.