درخت آوازه خوان در انگلیس

با پیشرفت تکنولوژی و هماهنگی بین دانش وهنر؛ امروزه بسیاری در فکر خلق آثار به یادماندنی  اعم از سازه های مهندسی و پیشرفت های علوم پزشکی ؛ علوم فضایی و سایر موارد هستند که در این میان سازه های مهندسی نیز مستثنی نبوده و در این راستا خلاقیت های شگرفی در دنیای امروزی چشم هر بیننده ای را خیره خود می کند که از آن جمله می توان به درخت آوازه خوان در انگلیس اشاره کرد در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با ما باشید تا با این سازه منحصر به فرد جهانی بیشتر آشنا شوید .

درخت آوازه‌خوان

درخت آوازه‌خوان در شهر برنلی واقع در لنکشایر (Lancashire) انگلستان قرار دارد که  از لوله‌های استیل گالوانیزه با طول‌های متفاوت ساخته شده و زیر لوله‌ها سوراخ‌هایی تعبیه شده است. زمانی که باد می‌وزد این لوله‌ها صداهایی وهم‌آور در اکتاوهای مختلف تولید می‌کنند.

درخت آوازه خوان یکی از سازه های عجیب در جهان است که با صدای باد موسیقی دلنوازی را به همراه دارد. البته این لوله ها همینجوری قرار داده نشده اند و برای تنظیم آهنگ طول های خاصی به هر کدام داده شده و سوراخ هایی روی هر کدام تعبیه شده است. بریتانیا به خاطر معماری سنتی و غیرمعمولش مشهور است.

درخت آوازه خوان در انگلیس

سازندگان درخت آوازه خوان در انگلیس

این درخت فلزی پیچ خورده توسط مایک توکین و آنا لیو، به عنوان بخشی از پروژه ی مجسمه یا نقطه برجسته سراسر حومه شهر ایالت لانکاشایر طراحی شده بود.

درخت آوازه‌خوان که ساختش در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید یکی از چهار تندیس ساخته شده برای پروژه هنر و احیای "Panopticons" است که توسط شبکه هنر زیست محیطی لنکشایر شرقی (East Lancashire Environmental Arts Network) (ELEAN) ساخته شده است.

درخت آوازه‌خوان برنده جایزه ملی عالی معماری، زاییده فکر موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (Royal Institute of British Architects)شد. در نتیجه جاذبه گردشگری قوی و موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.