درباره ما

رویکرد آموزشگاه موسیقی الهام در یادداشتی از نسیم دارا
نوازنده، مدرس ویولن و مدیر آموزشگاه الهام

در آموزشگاه موسیقی الهام بر این باوریم که موسیقی نوعی زبان است. درست مانند زبان‌ گفتاری، موسیقی برای بیان احوال و افکار استفاده می‌شود.

موسیقی و زبان، هر دو، می‌توانند به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با دیگران به کار گرفته شوند و قابل خواندن و نوشتن هستند. در بسیاری موارد موسیقی بهتر از زبان گفتاری کار می‌کند، چرا که برای تأثیرگذاری، احتیاجی به فهمیده شدن فعالانه ندارد.

اگر چه بسیاری از موسیقی‌دانان بر سر شباهت موسیقی و زبان توافق دارند، اما به ندرت موسیقی را مانند زبان تدریس می‌کنند. بسیاری از موسیقیدانان بر این باورند که موسیقی را تنها می‌توان از طریق پیاده‌سازی رژیمی سفت و سخت، تحت سرپرستی مربی ماهر آموخت. این رویکرد برای صدها سال استفاده شده و موفق هم بوده، اما با این روش، زمان زیادی طول می‌کشد تا شخص آموزش ببیند. به عبارت دیگر، این فرآیند بیش از حد طولانی است.

آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه موسیقی در تهران، وجود دارد تا به هنردوستان کمک کند ناگفته‌هایشان رابنوازند و بخوانند.

به اولین زبانی که یاد گرفتید فکر کنید!

به اولین زبانی که یاد گرفتید فکر کنید. چگونه آن را آموختید؟ زمانی که اولین زبان‌تان را یاد می‌گرفتید، چند سال بیشتر نداشتید. در آن زمان وقتی اشتباه می‌کردید، کسی به شما خرده نمی‌گرفت و شما هم از اشتباهاتتان یاد می‌گرفتید. همچنین در آن سن، به شما اجازه داده می‌شد که با بزرگسالان که بسیار از شما حرفه‌ای‌تر بودند، حرف بزنید. به قول موسیقی‌دانان، به عنوان یک کودک به شما اجازه داده می‌شد تا با حرفه‌ای‌ها همنوازی کنید!

رویکرد آموزشگاه موسیقی الهام

در آموزشگاه موسیقی الهام، ما به آموزش موسیقی همان‌گونه نگاه می‌کنیم که گویی زبان مادری همه انسان‌هاست. این فرآیند یادگیری طبیعی، زمان آموزش را کوتاه‌تر کرده و اثربخشی آن را به مراتب بیشتر می‌نماید.

در این رویکرد، اشتباهاتی که شخص در مسیر یادگیری مرتکب می‌شود، بهترین وسیله و فرصت برای یادگیری مؤثر هستند. ما باور داریم ایجاد علاقه برای نواختن، بسیار پر اهمیت‌تر از ایجاد محیطی برای تمرین خشک و بی‌روح است.

نکته اصلی که این آموزشگاه به آن توجه دارد این است که موسیقی از موسیقی‌دان می‌ آید و نه از ساز. همان‌گونه که گفتار زمانی مؤثر است که گوینده مطلبی جالب برای گفتن داشته باشد، موسیقی هم زمانی ارزشمند است که موسیقی‌دان مطلبی جالب برای نواختن یا خواندن داشته باشد.

اگرچه بسیاری از علاقمندان به هنر، مسیر دلنشین آموختن موسیقی را با موانع بسیار تجربه نموده و گاها راه را در نیمه رها کرده اند،اما ما در آموزشگاه موسیقی الهام گرد هم آمده ایم تا در این مسیر موانع را از راه شما برداشته و لذت آموختن را دو چندان نماییم.

در آموزشگاه موسیقی الهام رویکرد ما استفاده از روش و متد جدید آموزشی است که توسط اساتید با تجربه به هنرجو انتقال داده می شود، به نحوی که حرفه ای شدن آرزوی دور از دسترسی نباشد.

آموزشگاه موسیقی الهام فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ و  تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز نمود. از آن زمان این آموزشگاه با بهره مندی از تجارب بهترین اساتید موسیقی توانست جایگاه ویژه ای در میان علاقندان به هنر و موسیقی پیدا نماید.آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز آموزش موسیقی در شرق تهران ،همواه از اساتیدی بهره می‌جوید که علاوه بر قدرت نوازندگی و چیره‌دستی، علاقه عاشقانه به یاد دادن و به اشتراک گذاشتن آن‌چه می‌دانند، داشته باشند.

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کودک

نشانی ما

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. نشانی ما بزرگراه رسالت، آیت شمالی، ضلع شمال شرقی چهارراه سرسبز، پلاک ۷۶۵ است.