چرا دانستن گام ها در آواز مهم هستند؟

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

برای آنکه در هر کاری بتوانید موفق باشید باید اصول اولیه آن را بدانید .آواز خواندن هم مانند هر تخصص دیگری نیازمند آموزش است و باید اصول آنرا به خوبی بدانید و درک کنید.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم به این پرسش پاسخ بدهیم که چرا دانستن گام ها در آواز مهم هستند؟! پس لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا دانستن گام ها در آواز مهم هستند؟

گام ها در واقع اساس تونال در موسیقی است و این دو بدون یکدیگر معنی ندارند. این موضوع تقریباً در همه ژانرهای موسیقی صدق می‌کند. بنابراین اگر درک خوبی نسبت به گام ها پیدا کنید و مهارت خود را گسترش دهید می‌توانید قطعات مختلف را با تونالیته درست اجرا کنید.

نکته : تفاوت گام و تونالیته

گام عبارت است از صداها یا نت‌هایی که به طورمتصل میان فاصله اکتاو قراردارند. گام به ردیف منظم صداها گفته می‌شود، مثلاً گام دو باید از نت دو شروع شده و پس از پیمودن منظم درجات پی در پی به اکتاو ( هشتم ) برسد.

تفاوت گام و تونالیته

ولی مایه یا تنالیته دارای این قانون نیست و به ردیف منظم و نامنظم صداهای یک گام گفته می‌شود؛  بنابراین هر قطعه موسیقی در مایه یا تنالیته مشخصی ساخته می‌شود، مثلاً مایه‌ی دو، مایه‌ی لا، و غیره.

تنالیه دو

معلمان آواز در سراسر جهان به اتفاق آرا موافق هستند که تمرین کردن گام های موسیقی می‌تواند به روش‌های زیر به نفع مهارت خوانندگی شما باشد:

  • دامنه صوتی شما را بسیار گسترش می‌دهد
  • صدای شما را جلا می‌دهد
  • به پیشرفت گوش موسیقی شما کمک می‌کند
  • به  Tuneبودن صدای شما هنگام خواندن کمک می‌کند
  • کنترل نفس شما را به شکل فوق‌العاده‌ای افزایش می‌دهید
  • دانش شما را در مورد تئوری موسیقی برای ترانه سرایی توسعه می‌دهد

بنابراین اگر می خواهید در زمینه خوانندگی به موفقیت برسید ابتدا دانش خود را نسبت به گام ها بالا ببرید و با تمرین، این دانش را به کار بگیرید تا توانایی و مهارتتان افزایش یابد.

آموزش آواز در آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنبال آموزش اصولی و تمرین های صحیح برای آواز هستید، آموزشگاه موسیقی الهام  با بهترین اساتید آواز می تواند با آموزش صحیح و تمرینهای مناسب به بهبود صدا و نجوه اجرای شما کمک نموده و تا موفقیت شما را همراهی نماید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.