چند نکته مهم که باید پیش از خرید ساز هنگ درام بدانید

ساز هنگ درام از جمله ساز هایی است که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و از انجایی که به عنوان یک ساز جدید شناخته می شود برای شروع یادگیری و یا خرید آن سوالات بسیار زیادی به وجود می آید.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم چند نکته مهم که باید پیش از خرید ساز هنگ درام بدانید  را به شما بگوییم.با ما همراه باشید.

قیمت هنگ درام

قیمت هنگ درام نسبت به بعضی از سازهای دیگر بیشتر است و سازندگان زیادی هم ندارد و ساخت آن تقریبا مشکل است. البته اگر برای خرید این ساز اطلاعات کافی را نداشته باشید ممکن است یک ساز بی‌کیفیت را با قیمت بالا به شما بفروشند. توجه کنید که هنگ درام با فرکانس ۴۴۰ هرتز از هنگ درام با فرکانس ۴۳۲ هرتز ارزان‌تر می‌باشد.

بعضی از علاقه مندان چون هنگ درام نو گران است سعی می‌کنند دست دوم آن را تهیه کنند. شما برای اینکه بتوانید هنگ درام خوب را تشخیص دهید نیاز نیست در این ساز تخصص داشته باشید و فقط با کمی تمرین و گوش دادن به صدای آن می‌توانید خوب یا بد بودنش را تشخیص دهید.

چند نکته مهم که باید پیش از خرید ساز هنگ درام بدانید
چند نکته مهم که باید پیش از خرید ساز هنگ درام بدانید

گام یا اسکیل هنگ درام

تعداد نت‌های متوالی در یک هنگ درام را گام یا اسکیل می‌گویند. هنگ درام دارای گام کروماتیک است. نوای هنگ درام انسان را شگفت زده می‌کند. صدای آن در هنگ درام‌های مختلف متفاوت است و بستگی به گام یا اسکیل ساز دارد.

صدای هنگ درام برخواسته از طبیعت و فلسفه آرامش است. بعضی از گام‌ها به طور سنتی با یک سبک خاص موسیقی شناخته شده‌اند مثلا بلوز، جاز، سلتیک، اسپانیای، آسیایی و عربی یا موسیقی شرقی و شما ببینید به کدام از آن‌ها علاقه دارید.

تعداد نت‌های هنگ درام

تعداد دایره‌های روی هنگ درام را به عنوان تعداد نت‌های آن به حساب می‌آوریم و دایره مرکزی که گنبدی مانند است را یک دینگ می‌نامند.

معمولا هنگ درام را با ۸ نت می‌سازند. این که هنگ درام ۸ نت دارد یعنی ۷ نت و یک دینگ. هنگ درام ۹ نت دارای یک گام کامل است. بهتر است یک هنگ درام ۹ نت تهیه کنید که دارای یک گام  کامل و یک دینگ است.

تعداد نت‌های زیاد ممکن است باعث شود تداخل صدایی به جود آید یا به دلیل محدودیت ساخت کل هنگ درام از یک پوسته نباشد یا صدای زیر هنگ درام کامل و مناسب نباشد.

تعداد نت کم نیز باعث می‌شود در هم نوازی با دیگر سازها دچار مشکل شوید و همچنین تعداد نت کم باعث می‌شود صدا و حس کمتری به شنونده نوازنده منتقل شود.

چند نکته مهم که باید پیش از خرید ساز هنگ درام بدانید

آیا میتوان گفت اگر صدای اولیه هنگ درام خوب بود پس کیفیت بالایی دارد؟

دقیقا نمی توان گفت که اگر صدای هنگ درام نو تیون و کوک باشد ، کیفیت ساز عالی است. هنگ درام ارزان یا بهتر بگویم هنگ درام بی کیفیت در ظرف روز های اول یا هفته های اول از تیون خارج می شوند. ساز با کیفیت کوک بیشتری نگاه میدارد. اگر نوازنده ساز در نحوه نگهداری هنگ درام کوتاهی نورزد ساز با کیفیت می تواند مدت های مدیدی با کوک اولیه آهنگ سازی کند! این یکی از نکات خرید هنگ درام است که باید توجه کنید.

بهتر است ‌سازی که می‌خرید خدمات پس از فروش داشته باشد.

به دلیل گرانی این ساز ؛ داشتن خدمات پس از فروش می تواند این اطمینان را برای شما به همراه داشته باشد که اگر هنگ درام پس از مدتی تغییر صدا و یا موارد مشابه را داشته باشد نسبت به تعویض و یا رفع عیوب مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.