حمیدرضا عرب مدرس ساز نی

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

نی، از سری سازهای بادی بی زبانه است. این ساز از یک لوله استوانه ای از جنس گیاه نی تشکیل شده است که طول آن از شش گره و هفت بند تشکیل شده و به این علت آن را «نی هفت بند» نیز می نامند. صدای نی ، شبیه ترین صدا به حنجره انسان می باشد. مهم ترین نکته در تولید صدا از نی ، توجه به چگونگی دمیدن و مسلط بودن به کارآیی لب در انجام این عمل است. حمیدرضا عرب مدرس ساز نی در آموزشگاه موسیقی الهام می باشد اگر به این ساز علاقه دارید، در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با استاد عرب مدرس نی بیشتر آشنا شوید.

حمیدرضا عرب مدرس ساز نی

حمید رضا عرب در سال ۱۳۶۰ و در خانواده‌ایی موسیقی‌دان متولد شد، به همین علت از همان کودکی به موسیقی علاقمند شد و آموزش موسیقی را شروع نمود.

وی نوازندگی را از هفت سالگی و نزد پدر خود شروع کرد .

عرب ردیف‌های موسیقی ایرانی را از یازده سالگی فرا گرفت و از سال ۱۳۸۰ نوازندگی عالی موسیقی را زیر نظر استاد محمد کیانی‌نژاد فرا گرفته است.

فعالیت های هنری حمیدرضا عرب

 استاد عرب، تاکنون اجراهای متعددی به صورت تک‌نوازی نی و همچنین همکاری با گروههای متعدد هنری و برگزاری کنسرت‌های مختلف داشته است.

آموزش ساز نی

تدریس

پس از فراگیری مفاهیم موسیقی و به دلیل علاقه ای که به تدریس داشت، فعالیت خود را در زمینه تدریس آغار نمود و از سال ۱۳۸۲ تاکنون ،به تدریس نی در آموزشگاه‌های متعددی از جمله آموزشگاه موسیقی الهام پرداخته است.

عرب همچنین تدریس در دانشکده موزیک ارتش و فعالیت‌های آهنگسازی را نیز در کارنام هآموزشی خود دارد.. روش تدریس او شامل کتاب شیوه نی‌نوازی، تألیف استاد کیانی‌نژاد، کتاب ردیف موسیقی ایرانی عبدالله دوامی تألیف استاد کیانی‌نژاد و آموزش تکنیک‌های مختلف نفس‌گیری و تخلیه نفس است .

 همچنین دوره عالی صداسازی نی توسط وی و با بهره‌گیری از کتاب «صدای خود را آزاد کنید، تألیف راجرز لاو» انجام می‌پذیرد.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.