تفاوت سبک موسیقی راک و متال

همانطور که می دانید موسیقی از سبک ها ی متفاوتی تشکیل شده است.اما در بعضی از سبک ها شباهت هایی وجود دارد که تشخیص سبک ها را کمی مشکل می سازد.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام می خواهیم شما را با تفاوت های سبک موسیقی راک و متال آشنا کنیم.

تعریف سبک موسیقی

سبک، گونه یا ژانر موسیقی یک مقوله یا نامی قراردادی است که برای توصیف صفات قطعه‌هایی از موسیقی که متعلق به رسوم مشترک هستند یا دسته‌ای از قراردادها است، به کار می‌رود.

موسیقی می‌تواند از طرق بی‌شماری در سبک‌های گوناگون تقسیم شود. ماهیت هنری موسیقی به این معنی است که این گونه طبقه‌بندی‌ها عمدتاً قراردادی و بحث‌برانگیز هستند، و احتمال همپوشانی نام سبک‌های متفاوت وجود دارد.

الگوهایی که گاه برای رده‌بندی سبک‌های موسیقی استفاده می‌شود عبارت هستند از سه رده اصلی: موسیقی هنری، پرطرفدار (پاپ) و سنتی؛ الگوهای تفکیک‌کننده دیگر نیز عبارت هستند از: برهه زمانی، ریشه‌های منطقه‌ای و ملی؛ تکنیک اجرا و نحوه انتخاب سازها؛ ریشه‌های در هم آمیخته شده؛ کارکردهای اجتماعی.

تفاوت سبک موسیقی راک و متال

تفاوت سبک موسیقی راک و متال

در زمان شروع موسیقی راک ،جوانان علاقه بیشتری به راک نشان می دادند. این جوانان همان کودکان زمان جنگ جهانی دوم بودند. همان کودکانی که مزه سختی و سرگشتگی را چشیده بودند.

در نتیجه اولین کسانی که مجذوب راک شدند همین جوانان بودند. کما اینکه همین جوانان ، خود پایه گذاران راک بودند.پس از آن راک به شاخه های بسیاری تقسیم شد که سبک متال نیز یکی از زیر شاخه های راک است که بعد ها به صورت یک سبک جدا در آمد خود دارای شاخه های متفاوتی شد.در اصل متال از سبک هارد راک برگرفته است.

بعد از اینکه هارد راک در بریتانیاشکل گرفت در اواخر دهه ۶۰ میلادی و اوایل دهه ۷۰ سبک متال پا به عرصه گذاشت.سبکی مانند هارد راک که در آن از کورد های سنگین تر و شعرهای رویایی و یا ترسناک که به وضعیت حاکم بر جامعه اعتراض می کند.

گیتاریست های سبک متال عموما دارای سرعت ، نوآوری و سبکهای خاص خودشون در مقابل دیگر سبکهای موسیقی هستند. به طوری که در این سبک گیتار مرکزیت خاصی نسبت به سازهای دیگه دارد.

تفاوت راک و متال به زبان خیلی ساده

۱-  خواندن در موسیقی متال در اکثر مواقع یا بصورت خیلی زیر (جیغ) و یا خیلی بم (هارش) می باشد ولی در راک اینگونه نیست.

۲ - ریتم در بسیاری از زیر شاخه های متال بسیار تند تر از راک میباشد و اصولا درام های متال دارای دو کیک هستند.

۳ - استفاده از صدای دیستروشن (صدای خشن گیتار الکتریک) در متال بسیار بلند تر و بیشتر از سبک راک میباشد.

۴- راک سبک مادر و متال نیز همانند ایندی، آلترناتیو، پانک و گرانج یکی از زیر شاخه های بزرگ این سبک می باشد.

۵- یک پل هم بین راک و متال قرار گرفته که از سمت راک به آن هارد راک و سمت متال به آن هوی متال گفته میشود.

One thought on “تفاوت سبک موسیقی راک و متال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.