چه زمان باید رزین ویولن را تعویض کنیم؟

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

همانطور که در مطالب پیشین گفتیم، رزین یکی از وسایل مهم برای نواختن ویولن می باشد. بدون استفاده از رزین نمی توانیم صای ساز خود را با کشیدن آرشه بر روی سیم تولید نماییم. اما یکی از سوالات رایج هنرجویان و نوازندگان ویولن مدت زمان کارکرد رزین می باشد. در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام نحوه نگه داری صحیح از رزین و مدت زمان مورد نیاز برای تعویض رزین ویولن را بخوانید.

چگونه از رزین ویولن مراقبت کنیم و برای مدت طولانی تری از آن استفاده کنیم؟

یکی از نکاتی که باید هنگام نگهداری رزین به آن توجه کنید، این است که همانند ویولن خود، بهتر است تا رزین را نیز در دمای اتاق قرار دهید. یکی از کارهایی که بسیاری از نوازندگان حرفه‌ای انجام می‌دهند این است که رزین خود را درون کیس ویولن قرار می‌دهند و این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید همواره به آن دسترسی داشته باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که رزین را در یک محفظه و یا کیس جداگانه قرار دهید و سپس آن را درون کیس ساز خود قرار دهید تا به این ترتیب، مقداری از این پودر داخل کیس شما نریزد.

در نظر داشته باشید که رزین، نگهداری بسیار دقیقی می‌خواهد و اگر به خوبی از آن استفاده نکنید، ممکن است غیر قابل استفاده باشد. رزین‌ها ممکن است به قطعات کوچک‌تر بشکند و یا به شکل کامل ترک بردارد. همچنین در نظر داشته باشید که اگر این ماده را در محیط‌های بسیار گرم قرار دهید، به احتمال بسیار بالا احتمال ذوب شدن آن وجود دارد.

حال اگر رزین شما شکسته باشد، نیازی به نگرانی نیست. شما می‌توانید به راحتی از یک رزین شکسته شده همانند یک رزین عادی استفاده کرده و آرشه خود را به آن آغشته کنید.

هر چند وقت یکبار باید رزین  ویولن را تعویض کنیم؟

هر چند وقت یکبار باید رزین ویولن را تعویض کنیم؟

اگر نوازنده‌های حرفه‌ای را دیده باشید، متوجه می‌شوید که این افراد عموما رزین‌های خود را سالی یکبار عوض می‌کنند و رزینی تازه برای ساز خود خریداری می‌کنند. اما برای نوازندگان مبتدی و یا نوازنده نیمه حرفه‌ای، نیازی به نگرانی از بابت تعویض رزین وجود ندارد.

با این که رزین تازه برای بسیاری از نوازندگان حرفه‌ای، نکته بسیار مهمی به شمار می‌رود، اما در نظر داشته باشید که برای نوازندگان مبتدی و یا سطح متوسط، تفاوتی میان رزین کهنه با رزین تازه وجود ندارد و با استفاده از هر کدام می‌توانید به راحتی به نوازندگی بپردازید و تمرین‌‌های خود را انجام دهید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.